Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 13.08.2019 09:14
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.08.2019 09:14
ABONE OL

2019 Ağustos ayı 'siz belediye personel alım başvuru şartları! İşte

online sitesi üzerinden personel ve memur alım ilanlarını yayınlamaya devam ediyor. Bu bağlamda İŞKUR belediye personel ilanlarını açıkladı. şartı olmayan ilanlar işsiz vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Son zamanlarda yayımlanmış olan belediye personel alımı ilanlarına göre kamuya ve kurum dışı ilanlar kapsamında belediye alımları devam ediyor. Ağustos ayı alımları devam ederken belediye personel alımının da eklenmesi ile birlikte toplam alım sayısı yükseldi. İŞKUR E-Şube üzerinden ya da https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx bağlantı adresine tıklayarak personel alım ilanlarını görebilirsiniz ve size uygun olan bir tanesine başvurabilirsiniz. İşte

Ağustos ayı İŞKUR belediye personel alımı ilanları yayımlandı!

İŞKUR üzerinden yeni belediye personel alımı ilanları yayımlandı. Çok sayıda ve farklı pozisyonlarda belediye personel alımı yapılacak. İşte belediyeler? Yayımlanmış olan ilanlara göre KPSS'siz memur personel alımı ilanları mevcut. KPSS'siz memur alımları ise genelde Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılıyor. KPSS'siz memur alımları içerisinde, Askeri Personel alımları, Banka Personel alımları ve Belediye personel alımları yer alıyor. İŞKUR'a internet üzerinden kayıt olmak için öncelikle https://esube.iskur.gov.tr adresine adaylar giriş yapmalıdır. Ekran üzerinden Üye ol butonuna tıklanır. Buradan üyelik sözleşmesine "onaylıyorum" şeklinde bir onay verilip devam edilir. Açılan sayfada adaylardan T.C. Kimlik numaraları, as ve soyad bilgileri ile iletişim bilgilerinin girilmesi istenmektedir.

KPSS PUANI İLE VE KPSS'SİZ ALIM YAPILIYOR!

Yayımlanmış olan ilanlara göre KPSS'li KPSS'siz memur personel alımı ilanları mevcut. Bu bağlamda KPSS puanı ile alımlarda, Lise mezunlarından KPSSp94 , Ön Lisans meuznları için KPSS p93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak gerekiyor. KPSS'siz memur alımları ise genelde Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılıyor. KPSS'siz memur alımları içerisinde, Askeri Personel alımları, Banka Personel alımları ve Belediye personel alımları yer alıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Yayımlanan her ilan için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şaertlar aranıyor. Buna göre,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
Yapılacak güvenlik soruşturması be arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak,
Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
Sosyal Güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
Daha önce görev yapılan Kamu kurulu veya kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak
şartları aranır. Ayrıca yaş niteliğinde ise alım yapılan kategoriye göre değişiyor. Memur alımlarında 35 yaş, Askeri Personel alımlarında 25 ( her branşta fakrlıdır ), Belediye personel alımlarında 50 yaşından büyük olmamak gibi nitelikler görülmektedir.

İŞKUR İLAN SAYFASI SORGULAMA

İŞKUR E-Şube üzerinden ya da https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx bağlantı adresine tıklayarak ilanlarınız görebilirsiniz. İŞKUR sadece bir ile hizmet vermediği için iş arama işleminizi hızlıca yapabilmeniz için açılan sayfada çalışma yeri, ülke, il, ilçe, ilan tarihi, işyeri ünvanı, meslek, öğrenim durumu, işyeri türü ve anahtar kelime yazmanız istenir.

Kendinize uygun şartlarla sayfayı doldurduktan sonra sağ alt kısımda bulunan 'ara' butonuna basmalısınız. Sayfanın alt kısmında iş ilanları listelenir bu listede iş ilanı başlığı, kaç pozisyonun açık olduğu, iş adresi ve hangi tarihte ilanın yayına verildiği yazar. İlginizi çeken ilana tıklayarak daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Genellikle bu sayfada işyerinin telefon adres gibi detaylı bilgilerinin yanı sıra iş için önerilen ücret, başvuru sayısı, çalışma şekli, işveren statüsü ve sayfanın görüntülenme sayısı yazar. Eğer şartlar size uygunsa sayfanın alt kısmında bulunan 'Başvur' kısmına tıklayarak iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İŞKUR'A Kayıt Aşamaları

İŞKUR'a internet üzerinden kayıt olmak için öncelikle https://esube.iskur.gov.tr adresine adaylar giriş yapmalıdır. Ekran üzerinden Üye ol butonuna tıklanır. Buradan üyelik sözleşmesine "onaylıyorum" şeklinde bir onay verilip devam edilir. Açılan sayfada adaylardan T.C. Kimlik numaraları, as ve soyad bilgileri ile iletişim bilgilerinin girilmesi istenmektedir. Bu bilgileri doğru bir şekilde giren adaylar ileri diyerek devam etmelidir. Devamında adaylardan eğitim durumları, nitelikleri ve diğer ilgili konularda bilgileri doğrulamaları ve girmeleri istenir. Üyelik bu aşamadan sonra başarı ile tamamlanmış olur. Ayrıca İŞKUR'a işveren olarak kayıt olmak için ise https://esube.iskur.gov.tr/Ortak/IsverenKayit.aspx linkinden erişim sağlanmaktadır.

İŞKUR'dan Açık İlanlara Başvurma

İŞKUR'a üye olduktan sonra ilanlara başvurmak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx linkinden arama filtresi seçerek iş ilanlarına ulaşmak mümkündür. Online olarak yapılacak olan başvurularda İŞKUR'a kayıt olurken girilen bilgiler istenmekte olup kayıt sırasında bu bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi oldukça büyük önem arz etmektedir.

İŞKUR

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (kısaca İŞKUR), Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tâbi, tüzel kişiliği haiz, idarî ve malî bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur.