Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 31.07.2019 09:03
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.07.2019 09:03
ABONE OL

'li KPSS şartsız memur ve ! 12 şehirde memur personel alımı başvuru şartları!

Aile Bakanlığı, yeni ilanlar yayımladılar. Yayımlanan ilanlara göre 12 farklı Şehirde memur alımları ve personel alımları yapılacak. puanı yapılan alımlar memur statüsünde olmakta olup KPSS'siz alımlar İşçi veya Personel statüsüne sahiptir. Söz konusu 12 farklı ilde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyelerindeki eksikliği karşılamak amacı ile farklı pozisyonlarda personel alımı yapacaklar. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü 'ler memur alımı kadrolarına KPSS puanı ile alım yapıyorlar. baraj puanı ise 60 olarak belirtildi. Ayrıca adayların SYDV memur alımı ilanlarına başvuru yapabilmeleri için 4 yıllık lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

KPSS'li KPSS şartsız memur ve personel alım ilanları!

KPSS'li KPSS şartsız memur ve personel alım ilanları! 12 şehirde SYDV memur personel alımı başvuru şartları! Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak için farklı 12 şehirde SYDV lere memur ve personel alımı yapacak. İşte şartlar başvurular. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü SYDV'ler memur alımı kadrolarına KPSS puanı ile alım yapıyorlar. baraj puanı ise 60 olarak belirtildi. Ayrıca adayların SYDV memur alımı ilanlarına başvuru yapabilmeleri için 4 yıllık lisans mezunu olmaları gerekmektedir. KPSS 60 puan ile alım yapan 5 farklı şehirde SYDV ilanı bulunuyor. Bu vakıflara Büro Personeli ve Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi kadrolarında alım yapılıyor.

KPSS 60 PUAN İLE MEMUR ALIMLARI:

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü SYDV'ler memur alımı kadrolarına KPSS puanı ile alım yapıyorlar. baraj puanı ise 60 olarak belirtildi. Ayrıca adayların SYDV memur alımı ilanlarına başvuru yapabilmeleri için 4 yıllık lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

KPSS 60 puan ile alım yapan 5 farklı şehirde SYDV ilanı bulunuyor. Bu vakıflara Büro Personeli ve Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi kadrolarında alım yapılıyor. Alım yapılacak şehir ve ilçeler ise, Ağrı Taşlıçay, İstanbul Bağcılar, Bartın Amasra, Bitlis Hizan ve Gümüşhane Kürtün ilçesinde bulunan vakıflara memur alımı yapılacak. KPSS 60 puan ile alım yapan SYDV'ler ise adaylardan;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak ve 35 yaşından büyük olmamak, Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak, 4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarının her bir unvanın iş tanımında belirtilen bölümlerinden mezun olmak, ÖSYM tarafından yapılmış olan 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, İş Tanımlarında belirtilen nitelikleri taşımak. gibi şartlar aranıyor.

Adaylar söz konusu KPSS puanı ile alım yapan SYDV'lere https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/Login.aspx adresi üzerinden yapmaktadırlar. Başvurular sisteme TC kimlik numarası ile üye olunarak veya mevcut üyeliğiniz varsa bu üyelik ile giriş yapılarak yapılmaktadır.

KPSS ŞARTI OLMADAN PERSONEL VE İŞÇİ ALIMLARI:

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları KPSS şartı olmadan farklı 6 şehirde bulunan vakıflara personel alımı yapacaklar. Alım yapılacak şehirler ise, Sivas gölova, Denizli Pamukkale, Samsun Ayvacık, İstanbul Gaziosmanpaşa, Gümüşhane Kürtün, Bartın Amasra İlleri ve ilçelerinde alım yapılacak. Pozisyonlar ise, Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri ve Temizlik, Şoför, Geçici personel, Yardımcı Hizmetler Görevlisi pozisyonlarda KPSS siz Personel alımı yapılacak. Adaylardan başvuru için ise,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Alım yapılacak bölgede İkamet Ediyor olmak,
Adli Sicil kaydı bulunmamak,
Görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
18 yaşını tamamlamış olmak,
Bazı pozisyonlar için en az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
İlgili pozisyonda Deneyim sahibi olmak gibi şartlar aranıyor.
Söz konusu ilanlar Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanmış olup adaylar başvurularını şahsen ilgili kuruma gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular istenen belgeler ile son başvuru tarihine kadar yapılması gereklidir. İlanlara ulaşmak ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için İŞKUR kurum dışı personel alımı sayfasını inceleyebilirsiniz.

DEVLET MEMURU NE İŞ YAPAR?

Devlet memuru yapılan iş ve göreve göre farklı kategorilerde sınıflandırılabilir. Memur denilince akla masa başı iş geliyor ancak pek çok memur sahada görev almaktadır. Memurların yaptıkları görevler bağlı oldukları kuruma göre değişmektedir.

KİMLER DEVLET MEMURU OLABİLİR?

Devlet memuru olmak isteyenler 18 yaşını doldurmak zorunda ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak başlıca talep edilen şartlar arasında yer almaktadır. Bazı kurumlara göre en az 18 ve en çok 30,40, 65 yaş şartına uygun olmak zorunludur. Kamu kurum ve kuruluşlarının kadro taleplerine uygun eğitim seviyesinden mezun olmak gerekmektedir. Bu lise, lisans ve önlisans olarak bilinmektedir. Devlet memuru olmak istiyorsanız kamu haklarından mahrum sayılmamanız gerekmektedir. Devlet memuru olmak isteyenler en az lise mezunu olmalıdır ve KPSS'den geçerli puan alması zorunludur.

kaynak:işinolsa