Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 22.07.2019 10:34
  • Son Güncelleme: 22.07.2019 10:34

2019 TSK ve subay başvuru şartları nedir?

TSK 2019 ve subay başvuru şartları nedir? bakanlığı Personel temin üzerinde askeri personel alımı ilanları yayımlandı ve başvuru süreci başladı. MSB bünyesinde bulunan komutanlıklara her sene personel ihtiyacına göre alım yapılıyor. Jandarma erkek öğrenci alımı için ön başvurular 01 - 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar başvurularını, https://vatandas.jandarma.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler. TSK'de görev yapmak isteyenler de ya da JGK uzman onbaşı ve çavuş alımının ne zaman olduğunu merak ediyor.

Milli Savunma Bakanlığı uzun süreden beri askeri personel alımı hakkında bir ilan yayımlamıyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre yeni askeri personel alımları yapılacak ve adayların başvuru yapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşımaları gereklidir. Takvim.com.tr ekibi olarak sizlere bu haberimizde askeri personel alımları hakkında bilgileri aktaracağız. Adaylar YKS'den aldıkları puana ve tercih ettiği puan türüne göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve kontenjan miktarının en az 10 katı kadar adaya 30 Temmuz 2019 tarihine kadar https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi üzerinden "Seçme Sınavlarına Çağrılma"duyurusu yapılacak. İşte TSK JGK DKK 2019 uzman onbaşı çavuş alımı ve jandarma en az lise mezunu subay başvuru şartları nedir?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.