Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 19.07.2019 16:52
  • Son Güncelleme: 19.07.2019 16:57

: astsubay sonuçları açıklandı! Jandarma personel temin astsubay sonuçları sorgulama

astsubay sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavın sonuçları bugün saat 16.30'da açıklandı. Adaylar, Jandarma'nın resmi internet adresinden sonuçlarının görüntüleyebilecekler. Peki, sonuçları nasıl öğrenilir? İşte Jandarma personel temin astsubay sonuçları sorgulama ekranı...

Jandarma astsubay sonuçları açıklandı!

Jandarma astsubay sonuçları açıklandı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından 3 bin 40 erkek, 335 kadın olmak üzere toplam 3 bin 375 muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı için sınav 15 Nisan - 31 Mayıs'ta gerçekleştirilmişti. Sınavın ardından adaylar heyecanla sonuçları bekliyordu. Bakanlıktan müjdeli haber geldi ve sonuçlar erişime açıldı. Peki, Jandarma astsubay sonuçları nasıl öğrenilir? İşte Jandarma personel temin astsubay sonuçları sorgulama ekranı...

JANDARMA ASTSUBAY SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Jandarma astsubay alımı sonuçları, Jandarma Genel Komutanlığı'nın vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi üzerinden erişime açıldı. 15 Nisan - 31 Mayıs tarihleri arasında sınava katılan astsubay adayları, bu sisteme geldikten sonra 'Sorgula' butonuna tıklayacaklar ve e-Devlet sistemine yönlendirilecekler. e-Devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra sınav sonuçları öğrenilebilecek.

SAHİL GÜVENLİK VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI ASTSUBAY ALIMI İÇİN HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

JSGA Fakültesi adayların ön başvurularını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden Haziran-Temmuz ayları
arasında YKS sınav sonuçları açıklanmadan önce alacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) JSGA Fakültesine yerleştirme yapılmayacaktır. Jandarma Genel Komutanlığı kendi seçme sınavlarını (Boy-Kilo, Mülakat, Spor) YKS sınav sonuçları açıklandıktan sonra yapacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine girmek isteyen adayların Jandarma Genel Komutanlığı kendi seçme sınavından ve YKS sınavından aldıkları puanlara göre sıralamaları yapılarak sonuçlar faaliyet takvimiyle birlikte https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris, www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr adreslerinden ilan edecek.

İşte, adaylarda aranan şartlar;

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.