Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 16.07.2019 20:45
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.07.2019 20:45
ABONE OL

ne zaman açıklanacak? 82. dönem Özel Güvenlik sonuçları açıklandı mı?

için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Sınava giren adaylar büyük bir merakla sorusuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. Peki, adayların beklediği ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 82. dönem Özel Güvenlik sonuçları hakkında detaylar...

ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Özel Güvenlik sınavına katılan adaylar sınav sonuçlarını beklemeye başladı. 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilen ÖGG sınav sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı merak konusu. ÖGG sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih açıklandı. Peki, 82. dönem ÖGG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte cevabı...

82. DÖNEM ÖGG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından duyurulan takvime göre sonuçlar 19 Temmuz Cuma günü açıklanacak. Adaylar ÖGG sınav sonuçlarını kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecek.

SINAV DEĞERLENDİRME VE YAZILI SINAVA İTİRAZ NASIL OLACAK?

Sınava itirazlar 22-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak. Yazılı sınav sonuçlarına itirazlar 27-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında değerlendirilecek.

* Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

* Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan "Özel Güvenlik Personeli/Aday" uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini ÖGNET'e yapacaktır.

* Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

* Adaylar, sınav sonuçları ve yazılı sınav itiraz sonuçlarını Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan "Özel Güvenlik Personeli/Aday" uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir. Ayrıca Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden de ilan edilecektir.

* Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

* Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.