Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 13.07.2019 01:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.07.2019 01:42
ABONE OL

personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak? Başvuru şartları nelerdir?

'na 2019 yılı içerisinde istihdam edilmek üzere 29 bin personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Başvurular hakkında şimdi birçok kişi bilgi edinmek istiyor. Peki, Sağlık Bakanlığı 29 bin personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak? başvuru şartları nelerdir? İşte alım sürecine ilişkin bilgiler...

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Sağlık Bakanlığı tarafından istihdam edilmek üzere 29 bin 689 personel alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı'nın personel alımına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar başvuru süreci hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Sağlık Bakanlığı 29 bin personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında bilgiler...

SAĞLIK BAKANLIĞI 29 BİN PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu yıl Ağustos'ta 12 bin, Eylül-Ekim'de de 17 bin 689 olmak üzere 29 bin 689 sağlık personeli alınacağını söyledi.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca personel alım sürecine ilişkin şu açıklamayı yaptı;

"Bunun ilk etabı olarak 6 bin 829 hemşire, bin ebe ve 3 bin sağlık memuru olmak üzere odyolog, psikolog, diyetisyen, fizik tedavi gibi alanlarda 12 bin personelin alımı için önümüzdeki ay ilana çıkılacak. Önümüzdeki ay olmasıyla ilgili bütün hazırlığımızı yaptık, kılavuz hazırlığımız bitti. ÖSYM'ye gönderdik."

"Özellikle altını çizerek söylemek istiyorum, 12 bin personelin alımı da bugüne kadar olduğu şekliyle KPSS ile olacak. İkinci etabı ise, yani 29 bin 689 sağlık personeli alımını tamamlayacak olan 17 bin 689 personeli de muhtemelen Eylül-Ekim'de ÖSYM'nin takvimine göre planlamış olacağız. Personelin KPSS ile alımı konusundaki yöntem daha bir hakkaniyetli ve bu anlamda başarıyı endeksleyen bir yaklaşım tarzı olduğu için bunu devam ettirmek, en azından hakkaniyetli olma noktasında bu yöntemin daha doğru olduğunu düşünüyoruz."

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları henüz açıklanmadı. Açıklandığında başvuru şartları haberimizin içinde yer alacak.