Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 12.07.2019 17:34
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.07.2019 09:51
ABONE OL

Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 bekçilik sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır?

Bekçilik sınavı 13 Temmuz'da uygulanacak. Bekçilik sınavına katılacak binlerce aday, sınavın ardından sonuçları bekleyecek. Sonuçlarını bekleyecek adaylar bir yandan da soru ve cevapları görüntülemek isteyecekler. Tek oturumdan oluşan Bekçilik sınavının sonuç tarihi belli oldu. Peki, Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 ?

Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlğı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan 2019 1. dönem ve 2. dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Sınavı'na binlerce aday katılacak. 100 sorudan oluşan bekçilik sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, soru ve cevapların ne zaman yayınlanacağı merak ediliyor. Peki,Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 bekçilik sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019 bekçilik yazılı sınav sonuçları 07 Ağustos 2019 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacak.

SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınav soruları ve cevap anahtarları 16 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanacak.

Adaylar soru ve cevaplara https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler.

BEKÇİLİK YAZILI SINAVI PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

* Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

* Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dahil edilecektir.

* Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen "Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır." hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.