Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 12.07.2019 17:38
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.07.2019 12:11
ABONE OL

kamu ilanları yayımlandı: , ve ...

personel ve memur alımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda 2019 tarihli iş ilanları oldukça merak edildi. İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre ler, ve Öğretmevi Müdürlüğü alımı yapacaklarını ilan ettiler. Söz konusu ilanlar için başvuru süreci başladı ve adaylar başvurularını en geç 4 gün içerisinde gerçekleştirmeleri gereklidir.

İŞKUR günün kamu ilanlarını yayımlandı ve çok sayıda ve farklı pozisyonlarda Belediyeler, Üniversiteler ve Öğretmenevi Müdürlüğü kamu personeli alacak. Başvurularda şahsen müracat isteyen adaylar için il ve ilçelerde bulunan işkur hizmet noktalarından iş ve meslek danışmanları aracılığı ile başvuru yapılabilir.

BAŞVURULAR:

Söz konusu ilanlara başvuruların ilanların yayım tarihi olan 12 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başladılar. En geç 4 gün içerisinde yani en geç 16 Temmuz 2019 tarihine kadar başvuların yapılması gerekmektedir. Başvurular İŞKUR resmi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Başvurularınızı https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine giriş yaparak çıkan ekranda İŞYERİ TÜRÜ ni KAMU olarak seçerek ve ARA butonuna tıklayarak ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz.

EN ÇOK ALIM YAPILAN MESLEKLER;

İŞKUR'un en çok alım yapacağı personel kadroları da açıklanmakta. İŞKUR e-şube portalı üzerinden açık iş ilanları sayısı açıklanmakta. Meslek gruplarında en çok istihdamlar beden işçisi kadrolarında gerçekleştirilecek. 10 Bin 396 kişi alınacak. Başvurularda eğitim düzeyinde okur yazar olmaları yeterli olacak. Adayların iş tecrübesi olmasına da gerek görülmemekte. Buna göre ikinci en çok alım yapılacak meslekler ise 1.886 kişi açık iş ilanı bulunuyor.

HANGİ ALANLARDA PERSONEL ALINACAK?

Satış ve pazarlama alanında iş arayan adaylara müjde. İŞKUR'un özel firmalara istihdamlarında en çok alımlardan bir tanesi de satış ve pazarlama kadrosunda olacak. Bu kadroda 1687 kişilik açık iş ilanı bulunuyor. Yaz ayının gelmesi ile Turizm alanında hizmet veren kıyı kesimlerde Antalya, Muğla, İzmir, İstanbul, Aydın, Balıkesir gibi illerde ve çok daha fazla ilde görevlendirilmek üzere 1557 kişi alınacak. Bu kapsamda garson ve servis elemanı alımları için 1358 kişi görevlendirilecek. Silahlı ya da silahsız güvenlik sertifikası bulunan adaylara yönelik olarak en az lise mezunu 1038 kişi aranıyor. Büro memur kadrolarında ise ön muhasebeci, büro memuru, ambar memuru alımları gerçekleştirilecek.