Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 14.06.2019 11:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.06.2019 11:54
ABONE OL

: 2019 Haziran ayı maaş bordroları sorgulama! Maliye Bakanlığı Hizmeti

giriş ile maaş bordroları nasıl sorgulanır? Kamu personeli olarak çalışan vatandaşların 2019 Haziran ayı maaş bordroları e-Devlet sisteminin e-Bordro uygulaması üzerinden yayınlandı. Peki, 2019 Haziran ayı maaş bordroları sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Bordro giriş ekranı ile 2019 Haziran ayı maaş sorgulama...

2019 Haziran ayı bordroları yayınlandı

2019 Haziran ayı maaş bordroları erişime açıldı. e-Devlet sisteminin sayfası üzerinden maaş sorgulama hizmeti veriliyor. Türkiye genelinde devlete bağlı kurumlarda çalışan vatandaşların 2019 Haziran ayı maaş bordoları sistem üzerinden yayınlandı. Kamu personelleri e-Bordro ile Haziran ayı maaş bordrolarını görüntüleyebilecek. Peki, e-Bordro giriş nasıl yapılır? 2019 Haziran ayı maaş sorgulama nasıl yapılır? İşte o konu hakkında ayrıntılar...

2019 HAZİRAN AYI MAAŞ BORDROLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

E-BORDRO MAAŞ GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR?

Öncelikle www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekir. E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra E-Bordro sorgulama sayfası üzerinden ilk adım olarak 'Yıl Seçiniz' butonunu kullanarak görüntülemek istediğiniz yılı seçin.

İkinci adım olarak ise 'Ay Seçiniz' butonu üzerinden görüntülemek istediğiniz bordro döneminin ayını seçiniz. Son olarakta 'Sorgula' butonunu kullanarak bordronuzu sorgulayabilirsiniz.

MALİYE BAKANLIĞI'NDAN E BORDRO UYARISI

Maliye Bakanlığının 02.07.2015 tarihli Genelgesi uyarınca Maaş Bordroları 01 Eylül 2015 tarihinden itibaren yalnızca e-devlet kapısından alınabilmektedir. (https://www.turkiye.gov.tr/) Söz konusu Genelge nedeniyle bu tarihten itibaren Mutemetliklerden maaş bordrosu verilememektedir.

Not: İş Bankasında interaktif hesabı bulunanlar e-devlet şifreleri olmadan da interaktif hesaplarına giriş yaptıktan sonra e-devlet linkine tıklayarak e-devlet kapısına geçiş yapabilirler.

BARKODLU BORDRO NASIL YAZDIRILIR?

PTT'den alacağınız e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki e-Bordro Sorgulama sayfasına giriş yapınız.
Giriş ekranından bordro almak istediğiniz ay ve yılı seçerek maaş bordronuzu görüntüleyiniz.
Bordronuzu görüntüledikten sonra, bordro ekranının sağ üstündeki [Bordro Görüntüle (Pdf)] tuşuna basınız
Yeni açılan ekrandaki [Barkodlu Belge Oluştur] tuşuna basınız.
Yeni açılan ekrandaki bilgilendirme metnini okuyup kabul ediniz.
Yeni açılan ekrandaki [Dosya İndir] butonuna basarak bordronuzu bilgisayarınıza indiriniz.
İndirdiğiniz barkodlu belgeyi yazdırınız.

TEMMUZ 2019 MAAŞ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

2019 yılının ilk 5 aylık enflasyonu açıklandı. 3 Temmuz günü açıklanacak Haziran enflasyonu ile birlikte memurların maaş zamları belli olacak.

İlk 5 aylık enflasyona baktığımızda memurlara 4,89 'luk zam oluşmuş durumda.

AYLAR TÜFE
OCAK 1,06
ŞUBAT 0,16
MART 1,03
NİSAN 1,69
MAYIS 0,95
TOPLAM 4,89

Açıklanan Mayıs ayı enflasyonuna göre memurlara 0,89 'luk enflasyon farkı oluştu. Haziran ayı enflasyon rakamlarının da açıklanması ile memur maaşı zam miktarı netleşecek.