Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 13.06.2019 00:26
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.06.2019 00:29
ABONE OL

ek sınavı ne zaman yapılacak? Ek sınava kimler katılabilecek?

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre sözleşmeli uzman erbaş alımları için ek sınav yapılacak. Açıklamayı duyan adaylar " ek sınavı ne zaman yapılacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, na kimler katılabilecek? İşte detaylar...

Jandarma uzman erbaş ek sınavı ne zaman?

Jandarma Genel Komutanlığı'ndan (JGK) yapılan duyuruya göre, sözleşmeli uzman erbaş alımında ek sınav yapılacağı belirtildi. Ek sınava dair yapılan açıklamanın ardından adaylar şimdi merakla Jandarma uzman erbaş ek sınavı ne zaman yapılacak sorusuna yanıt bekliyor.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ EK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) tarafından yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Jandarma Genel Komutanlığının sözleşmeli uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla 19 Mart-04 Nisan 2019 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvurular alınmış ve Sınavlara çağrılan 40.000 adayın sınavları 06-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında icra edilmiştir.

Sınavlar sonrasında; Jandarma Genel Komutanlığının personel temin yetiştirme planları ve artan uzman erbaş ihtiyacı doğrultusunda başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar dâhilinde sınava çağrılmayan adayların tamamının, müteakip dönemde yapılacak sınavlara çağrılması planlanmıştır.

Eğitim süresi, eğitim birliklerinin ve sınav alanlarının kapasitesi doğrultusunda belirlenecek sınav takvimleri https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinde yayımlanacaktır.

Adayların herhangi bir hak kaybına uğramamaları maksadıyla sınavlar ile ilgili güncel duyurular ile sınav çağrılarını https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden takip etmeleri gerekmektedir."

UZMAN ERBAŞ EK SINAVI

Ön başvurusu kabul edilen adayların seçme sınavları, Güvercinlik Jandarma Lojistik Komutanlığında (Şehit Orgeneral Eşref BİTLİS Kışlası Batıkent/Yenimahalle/ANKARA) yapılacaktır. Adaylar sınavlara gelirken yanlarında; cep telefonu, hesap makinesi, çağrı cihazı, fotoğraf makinesi ve benzeri eşyalar getirmeyecektir. Sınavlar dört aşamada icra edilecektir. Her bir aşamada başarılı olan adaylar bir sonraki aşamaya geçebilecektir.