Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 10.06.2019 17:23
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.06.2019 17:23
ABONE OL

ne zaman açıklanacak? 2019 için tarih belli oldu mu?

için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bazı illerde gerçekleştireceği personel alımı için mülakatlar 17 Mayıs'ta tamamlandı. Adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki, 2019 anacak? için tarih belli oldu mu?

GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 3 bin 243 personel alımı için 6-17 Mayıs'ta sözlü sınav gerçekleştirilmişti. İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirilen sözlü sınava katılan adaylar, sonuçları heyecanla beklemeye başladı. Peki, GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 GSB sözlü mülakat sonuçları için tarih belli oldu mu? İşte konu ile ilgili merak edilenler

GSB MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

GSB mülakat sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Adaylar sözlü sınavların sonuçları için araştırmalarını sürdürüyor. Ancak, 6-17 Mayıs'ta yapılan GSB mülakatlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz bilinmiyor. Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapıldığında haberimizin içeriğinde yer alacak.

SÖZLÜ SINAVDA EN AZ 70 PUAN ALMA ZORUNLULUĞU

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek.

Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu'nun ilgili hükümleri gereği Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

GSB PERSONEL ALIMI TAKVİMİ

19 Nisan 2019 - İl Müdürlüklerince belge teslimi için çağırılan yedek adayların son evrak teslim tarihi

30 Nisan 2019 - Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların İl Müdürlüklerinin internet sitelerinde ve duyuru panolarında yayımlanması

06 - 17 Mayıs 2019 - Sözlü sınavların gerçekleştirilmesi

İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın personel alım ve sözlü sınav duyurusu;

"4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Bakanlığımız taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında 3243 işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla ilana çıkılmış ve KPSS puan şartı aranmayacağı ilanda belirtilen meslek kolları için 27 Şubat 2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır. Kura çekimi sonucu, sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar asıl ve yedek olarak belirlenmiştir."