Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 24.05.2019 12:45
  • Son Güncelleme: 24.05.2019 17:35

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 400 personel alımı yapıyor! 2019 SGK memur alıımı başvuru şartları neler?

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı yapılacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda, için başvuru şartları ve başvuru tarihi duyuruldu. Peki, SGK personel alımı ne zaman? başvuru şartları neler?

SGK 400 personel alımı ilanı yayımlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı yapıyor. Devlet Personel Başkanlığı'nın yayımladığı ilana göre, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan ilan ile birlikte, başvuru tarihi, başvuru şartları, sınava dair detaylar paylaşıldı. Peki, SGK 400 personel alımı ne zaman? 2019 SGK memur alımı başvuru şartları neler? İşte konu ile ilgili detaylar...

SGK PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Başvurular 10-17 Haziran 2019 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

Adaylar, T.C. Kimlik numarası ile başvruru ekranına giriş yapacak ve "Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu"nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra "tamam" ve "onayla" butonuna basarak başvurusunu tamamlayacak.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların iismleri ile sınav yeri ve tarihlerine ilişkin listeler 20 Haziran 2019 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu'nun resmi internet adresi üzerinden açıklanacak.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN?

Giriş sınavı sözlü olarak 8 - 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için en az 70 puan alınması gerekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.