Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 20.05.2019 12:02
  • Son Güncelleme: 20.05.2019 12:03

ne zaman açıklanacak? 2019 sınav tarihi ne zaman?

Bekçilik sınavı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Bekçi olabilme hayali ile hazırlıklarını yapan adaylar şahsen başvurularını yaptıktan sonra yazılı sınav için tarafından yapılacak açıkmaya gözlerini çevirdi. Peki, ne zaman açıklanacak? 2019 Polis Akademisi sınav tarihi belli oldu mu?

Bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman yapılacak? Geçtiğimiz senenin Kasım ayında Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 10 bin yeni kadro ihdas edildiği resmen yayınlanmış ardından 18 Mart - 1 Nisan 2019 tarihleri arasında başvurular alınmıştı. Bekçilik mesleğini icra etmek isteyen vatandaşlar sınav tarihini merak ediyor. Peki, Bekçilik sınavı ne zaman açıklanacak? 2019 Bekçi alımı sınav tarihi belli oldu mu? İşte konu ile ilgili detaylar...

BEKÇİLİK ÖN BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Başvuru sahipleri sonuçlar için heyecan içinde. Ancak, sonuçların hangi tarihte açıklanacağı konusunda bir açıklama bulunmuyor. Bir önceki bekçi alımı süreci 27 Mayıs'ta başlamış ön sağlık ve başvuru sonuçları 6 Temmuz'da adayların erişimine açılmıştı ve adaylar 20 Ekim'de sınava girmişti.

Buna göre, tarihler net olmamakla birlikte 2019 bekçi alımı başvuru sonuçların 25 Haziran tarihinde açıklanması, sınavın ise 25 Temmuz'da yapılması bekleniyor. Polis Akademisi tarafından resmi bir açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.