Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 17.05.2019 16:42
  • Son Güncelleme: 17.05.2019 16:42

sonuçları için geri sayım başladı! ÖSYM 2019 ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu binlerce adayın gündeminde. Üniversitelerde yüksek lisans, doktora yapmak isteyenler ve akademisyen olmak isteyenlerin katılım sağladığı ALES sınavı 5 Mayıs'ta gerçekleştirilmişti. Peki, sınava katılan adayların heyecanla beklediği ALES sonuçları ne zaman açıklanır?

ALES sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 5 Mayıs'ta gerçekleştirilen 2019-ALES/1 sınavının ardından sonuçların hangi tarihte açıklanacağı merak ediliyor. ALES soru ve cevapların yayınlanmasının ardından adaylar sonuçları iple çekmeye başladı. Peki, ALES sonuçları ne zaman açıklanıyor? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

ÖSYM'nin yayınladığı takvime göre, 2019 ALES/1 sonuçları 30 Mayıs'ta açıklanacak.

ALES 5 Mayıs'ta gerçekleştirildi. Sınavda adaylara 50 sayısal 50 sözel olmak üzere toplam 100 sorunun sorulacağını ve soruları cevaplamaları için 150 dakika süre verildi.

Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden görüntüleyebilecek.

2019 ALES sınavları ile ilgili merak edilenler için diğer sayfaları ziyaret edin...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.