Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 01.05.2019 01:35
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.05.2019 02:01
ABONE OL

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 sözleşmeli er alımı ne zaman yapılacak? Başvuru şartları neler?

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na 1640 sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu. Hayalindeki mesleği icra etmek isteyen vatandaşlar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 sözleşmeli er alımı ne zaman yapılacak sorusuna yanıt arıyor. İşte Deniz Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı başvuru şartları...

DKK 1640 sözleşmeli er alımı ne zaman?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada, 1640 askeri personel alımı yapılacağı açıklandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na yapılacak sözleşmeli er alımı için başvuru şartları belli oldu. Peki, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 sözleşmeli er alımı ne zaman yapılacak? İşte alım sürecine dair detaylar...

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Ön başvuru işlemleri https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak.

Başvurular kılavuzda yer alan bilgiye göre, başvuru formunun doldurulmasıyla yapılacak. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılacak.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

DKK 1640 SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1. Adaylar başvuru ekranına e-Devlet üzerinden giriş yapacaktır.

2. Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

3. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

4. Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

5. Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır).

6. MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

a. FYT'ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) "adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" ve,

b. "FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir" ibaresi bulunan "Muvafakat Yazısı" ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.

7. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.