Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 16.04.2019 10:21
  • Son Güncelleme: 16.04.2019 10:21

ne zaman? memur alımı kadro dağılımı nasıl olacak?

'nün personel ihtiyacını karşılaşamak amacıyla 5 bin personel alımı yapılacak. OGM'nin resmi internet adresi üzerinden yayınlanan ilanda, hangi kadroya ne kadar personel alınacağı bildirildi. Peki, ne zaman? kadro dağılımı nasıl olacak?

OGM 5000 personel alımı ne zaman?

(OGM) tarafından yayınlanan ilanda 5000 personel alımı yapılacağı bildirildi. İlanın yayınlanmasını ardından iş arayışı içinde olan vatandaşlar başvuru yapmak için araştırmalara geçti. Peki, ne zaman yapılacak? Hangi kadrolara ne kadar personel alınacak? İşte ile ilgili ayrıntılar...

OGM 5000 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Orman Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre, personel alımı için çalışmaların sürdüğü, uygulama süreci için yakın bir tarihte ilana çıkılacağı bildirildi. 5000 personel alımı ile ilgili açıklama yapıldığında haberimizin içeriğinde yer alacaktır.

İşte Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama;

"Orman Genel Müdürlüğü Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliklerinde değişiklik çalışmaları devam ettiğinden, zorunlu rotasyon uygulaması 08.04.2019 Tarih ve 214 Sayılı Bakanlık Oluru ile söz konusu yönetmelik değişikliği yapılana kadar ertelenmiştir. Ancak rotasyon süresi dolmuş olan personellerin talepleri halinde yer değişiklikleri yapılacaktır. Personel tercihleri için uygulama süreci yakın bir tarihte ilan edilecektir."

HANGİ KADROLARA PERSONEL ALINACAK?

Mühendis

Orman Muhafaza Memuru

Memur

Şoför

KONTENJAN SAYILARI

1.200 Mühendis

2.700 Orman Muhafaza Memuru

800 Memur

300 Şoför

ALIMLAR KPSS İLE YAPILACAK

Söz konusu alıma ilişkin yapılan açıklamada, 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirileceği bildirildi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından personel alımlarının 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlandığı ve bundan sonraki sürecin Geel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebileceği açıklandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.