Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 28.03.2019 10:27
  • Son Güncelleme: 11.04.2019 09:45

10 bin alımı yapılacak mı? İşte flaş açıklama

24. dönem alımı için açıklamalar PÖH adayları tarafından oldukça merak ediliyor. 2019 yılı için PÖH alımı olup olmayacağı hakkında net bir bilgi yok.

10 bin PÖH alımı yapılacak mı? İşte flaş açıklama

Geçen aylarda , 24. dönem başvuru şartları ile ilgili açıklama yapılmıştı. İçişleri Bakanı, Polis Özel Harekât içerisinde 23.500 personeli olduğunu söyleyerek şu anda yeni alımlar için gerek olmadığını belirtti.

10 BİN PÖH ALIMI YAPILACAK MI? İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanı , geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir panelde; katılımcıların sorularını yanıtladı. Burada kendisine yöneltilen 2019 pöh alımı olacak mı sorusuna da yanıt veren İçişleri Bakanı, bu soruları sevdiğini ifade etti. Açıklamasında 2019 yılı pöh alımları için net bir sayı bildirmenin ya da 10 bin kişilik bir alım yapılmasının şuanki ihtiyaçlar göz önüne alındığında kolay olmadığını, mevcut ihtiyaçlardan ziyade hesaplamaların da net yapılması gerektiğini ifade ederek; çalışmalar yapıldığında kamuoyuna aktarılacağını vurguladı.

Açıklamasında "Polis özel harekat ile Jandarma özel harekat ve TSK'daki özel kuvvetler, en zorlu işler bu branşlardaki personellerde. Şuan zannediyorum 23 bin 500 civarında bir polis özel harekatımız var. Ve bu rakam esas itibariyle bize yeterli bir rakam. Ancak arkadaşlarımız şimdi bir ihtiyaç analizi yapıyorlar. Ama bizim bir 10 bin civarında yeniden bir polis özel harekat alımı planlaması yapmamız , kadrolarımız açısından çok kolay değil. Ama sözüm var, ilk planlama yaptığımız zaman kızlarımızdan da alım yapacağız. Onun için bu uygun alımı yapacağımız zamana kadar polisliğe müracaat edip oradan özel harekata geçmek isteyenlere bir fırsat veriyoruz." şeklinde ifadelere yer verdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.