Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 16.03.2019 15:34
  • Son Güncelleme: 16.03.2019 15:34

2019 polis alımı başvuruları ne zaman? tarihi belli oldu mu?

tarihi, 23. Dönem POMEM mülakat sonuçlarının açıklanmasının ardından merak konusu oldu. 2019 yılı polis alımı için aramalarını sürdüren adaylar başvuruların hangi tarihte başlayacağını araştırıyor. Peki, yapılacak? belli oldu mu?

2019 polis alımı başvuruları ne zaman?

2019 yılı polis alımı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Polis olabilme hayali ile başvuru yapmak isteyen binlerce vatandaş, geçtiğimiz gün açıklanan 23. Dönem POMEM mülakat sonuçlarının ardından gözlerini larına dikti. Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen POMEM'lerde yaklaşık 4 aylık eğitim veriliyor. Peki, başlayacak? yapılacak? İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

2019 POLİS ALIMI NE ZAMAN?

POMEM'lerde eğitim almak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini gerçekleştirerek polis olmak için ilk adımı atacaklar. merakla bekleniyor ancak, başvuruların hangi tarihte başlayacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. 2019 polis alımı için duyuru yayınlandığında haberimizde yer alacaktır.

24. DÖNEM POMEM BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU MU?

POMEM 24. dönem alımları için başvuru tarihi belli olmadığından başvuru şartları da henüz netleşmedi. 23. dönem alımlarında adaylarda aranan şartlardan bazıları şunlardı;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Ön lisans, lisans mezunları ve bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilir, (Yabancı Ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, (Polis Okullarına alınacak erkek öğrencilerin en az 167 cm, bayan öğrencilerin en az 162 cm boy uzunluğu olacaktır.)

Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak,

Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

Adaylarda, 31 Aralık 2018 itibarıyla 30 yaşından gün almamak, lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS'lerin birinden P3 puan türünde en az (60,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise bu sınavlarda P3 puan türünde en az (48,00) ve üzeri puan, ön lisans mezunları için yapılan 2016 yılı KPSS P93 puan türünden en az (70,00) ve üzeri puan, Emniyet Teşkilatı personeli, şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 yılı KPSS P93 puan türünde en az (56,00) ve üzeri puan almış olmak gibi şartlar aranıyordu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.