Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 07.03.2019 11:58
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.03.2019 17:09
ABONE OL

yapacak

memur personel alımı için de geçen yıllarda yapılan açıklamalar dışında bir açıklama bulunmuyor. Daha önceki alımlarda bakanlık ve Ceza ve Tevkifevleri bünyesine memur personel alımları yapılmıştı.

Adalet Bakanlığı 15 bin memur alımı yapacak

15 bin memur personel alımında, katip alımı, mübaşir, ikm ve şoför alımı ne vakit yapılacak, Adalet Bakanlığı memur alımlarına kimler müracaat yapabilir? Yayımlanması beklenen ilanlar hakkında tüm detayları haberimizde sizler için derledik.

ADAYLAR İLANI BEKLİYOR

Adalet Bakanlığı tarafından her yıl gerçekleştirilen memur personel alımlarında, 2019 yılı alımları merakla bekleniyor. Onbinlerce aday tarafından Adalet Bakanlığı ve CTE kadrolarına yönelik memur personel alım ilanlarının ne zaman yayımlanacağı merak ediliyor. Bilindiği üzere her yıl kamuya toplamda yapılacak memur personel alım sayılarına yer verilir, bakanlıkların kaç personel alınacağı bütçe görüşmeleri sonrasında belirlenir ve duyurusu yapılırdı. Bu yıl hiçbir duyuru gerçekleştirilmedi ancak memur personel alımları peyder pey bakanlıklara ve kamu kurumlarına yönelik olarak yapılmaya devam ediliyor. Sağlık Bakanlığı, Spor Bakanlığı alımları gündeme gelmiş ve ilan süreçleri tamamlanmışken; Tarım Bakanlığı' nın da ilan yayımlayıp yayınlamayacağı gündeme gelmiş, bir açıklama yapılmamıştı.

Adalet Bakanlığı memur personel alımı için de geçen yıllarda yapılan açıklamalar dışında bir açıklama bulunmuyor. Daha önceki alımlarda bakanlık ve Ceza ve Tevkifevleri bünyesine memur personel alımları yapılmıştı. Bu alımlarda katip alımı, mübaşir alımı, şoför alımı ve ikm alımı gibi ilanlar gündeme gelmişti. 2019 yılı Adalet Bakanlığı memur personel alımları için de bu kadrolardan ilanların yayımlanması beklenmektedir.

ADALET BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Adalet Bakanlığı tarafından 2019 yılı içerisinde 7 bin personel alımı yapacak. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından daha önce yapılan açıklamalarda "81 milyon bizden adalet bekliyor. Personel sayımız ile birlikte hizmet kalitemizi de arttıracağız. Adalet gecikmez tez verilmeli" ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda halk arasında gardiyan olarak bilinen ancak Adalet Bakanlığı'nın yeniden yapılandırılması süreçlerinde İnfaz Koruma Memuru olarak unvan düzeltmesi yapılan 10 bin personel alınacak.

Adalet Bakanlığı personel alımları ile ilgili "vatandaşlar merak için personel alımları ne zaman yapılacak?" sorusuna ise "Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bu alımların ne zaman yapılacağına dair net bir tarih vermem uygun olmaz ancak çalışmalar devam ediyor yakın zamanda gerekli bilgiyi kamuoyu ile gerekli birimlerimiz paylaşacaktır. İnfaz koruma memuru halk arasında gardiyan olarak bilinir, zabıt kâtibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak" ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Personel Eğitim Merkezi açılışında yaptığı konuşmada, yeni açılan merkezde tüm adliye ve bakanlık çalışanlarının eğitim alarak daha bilinçli bir adalet hizmeti sunma hakkına kavuşacaklarını söyledi.