Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 13.02.2019 12:46
  • Son Güncelleme: 13.02.2019 13:15

personel alımı ne zaman? 2019 personel alımı başvuru şartları neler?

, aracılığıyla 3 bin 243 personel alımı yapacak. Konuya ilişkin başvurular 11 Şubattan itibaren alınmaya başladı. Söz konusu boş kontenjanlar 278'i engelli, 146'sı ise eski hükümlülerden oluşuyor. Peki, İŞKUR başvuruları nasıl yapılır? Kimler başvuru yapabilir?

İŞKUR ile Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 personel alımı için ilan geçtiğimiz gün yayınlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar için başvuru süreci devam ediyor. Başvuru sahipleri kuraya tabi tutulacak, kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar sözlü sınava katılacaklar. Peki, İŞKUR Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuru nasıl yapılır? İŞKUR personel alımı başvuru şartları neler? İşte konu ile ilgili detaylı bilgiler...

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 3 bin 243 personel alımı için gerçekleştirilen başvurular İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden alınıyor. Adaylar başvuru işlemlerini İŞKUR üzerinden yapabilecekler.

BAŞVURU YAPABİLMEK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
2) 18 yaşını tamamlamış olmak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.