Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 14.11.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.11.2018 11:47
ABONE OL

: 2018 Kasım ayı maaş bordroları yayınlandı! Maliye Bakanlığı Hizmeti

giriş ile maaş bordroları nasıl sorgulanır? Kamu personeli olarak çalışan vatandaşların 2018 Kasım ayı maaş bordroları e-Devlet uygulamasının e-Bordro uygulaması üzerinden erişime açıldı. Peki, Kasım maaş sorgulama nasıl yapılır? İşte e-Bordro giriş ekranı ile 2018 Kasım ayı maaş sorgulama...

2018 Kasım ayı maaş bordroları yayınlandı!

giriş ile maaş sorgulama hizmeti veriliyor. Türkiye genelinde devlete bağlı kurumlarda çalışan vatandaşların Kasım ayı maaş bordoları sistem üzerinden erişime açıldı. Kamu personelleri e-Bordro ile Kasım ayı maaşını sorgulayabilecek. Peki, e-Bordro giriş nasıl yapılır? 2018 Kasım ayı maaş sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar...

E-BORDRO GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

E-BORDRO MAAŞ GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR?

Öncelikle www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekir. E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra E-Bordro sorgulama sayfası üzerinden ilk adım olarak 'Yıl Seçiniz' butonunu kullanarak görüntülemek istediğiniz yılı seçin.

İkinci adım olarak ise 'Ay Seçiniz' butonu üzerinden görüntülemek istediğiniz bordro döneminin ayını seçiniz. Son olarakta 'Sorgula' butonunu kullanarak bordronuzu sorgulayabilirsiniz.

MALİYE BAKANLIĞI'NDAN E BORDRO UYARISI

Maliye Bakanlığının 02.07.2015 tarihli Genelgesi uyarınca Maaş Bordroları 01 Eylül 2015 tarihinden itibaren yalnızca e-devlet kapısından alınabilmektedir. (https://www.turkiye.gov.tr/) Söz konusu Genelge nedeniyle bu tarihten itibaren Mutemetliklerden maaş bordrosu verilememektedir.

Not: İş Bankasında interaktif hesabı bulunanlar e-devlet şifreleri olmadan da interaktif hesaplarına giriş yaptıktan sonra e-devlet linkine tıklayarak e-devlet kapısına geçiş yapabilirler.

BARKODLU BORDRO NASIL YAZDIRILIR?

PTT'den alacağınız e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki e-Bordro Sorgulama sayfasına giriş yapınız.
Giriş ekranından bordro almak istediğiniz ay ve yılı seçerek maaş bordronuzu görüntüleyiniz.
Bordronuzu görüntüledikten sonra, bordro ekranının sağ üstündeki [Bordro Görüntüle (Pdf)] tuşuna basınız
Yeni açılan ekrandaki [Barkodlu Belge Oluştur] tuşuna basınız.
Yeni açılan ekrandaki bilgilendirme metnini okuyup kabul ediniz.
Yeni açılan ekrandaki [Dosya İndir] butonuna basarak bordronuzu bilgisayarınıza indiriniz.
İndirdiğiniz barkodlu belgeyi yazdırınız.