Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 27.02.2020 Gazete
ABONE OL

Coronavirüsün fendi sosyeteyi yendi! Yok böyle fırsatçılık! Ünlü markalar maske fiyatlarını artırdı

'deki Coronavirüs kabusu dalga dalga tüm dünyaya yayıldı. Ölü sayısı 2 bin 762’ye çıktı. Moda ise salgından sermaye yaptı! Ünlü markalar maske tasarladı. Zengin Türkler kapıştı. Virüs fırsatçıları 9 gün önce 300 TL olan ürünü, 2 bin 500 TL'den satmaya başladı.

Corona’nın fendi sosyeteyi yendi!

Ünlü markalar maske tasarladı. Zengin Türkler kapıştı. Virüs fırsatçıları 9 gün önce 300 TL olan ürünü, 2 bin 500 TL'den satmaya başladı. İnsanlık coronavirüs karantinasına girdi. Moda dünyası kabusu paraya çevirdi. İtalyan fendi özel maske üretti! Sosyete 1270'lik ürünü almak i yarışa geçti.

Virüs fırsatçıları 'de de ortaya çıktı. 28 Ocak 2020'de 21 liradan satışa sunulan beşli maskenin fiyatı, 25 Şubat 2020'de 449 liraya çıktı.

Çin'de başlayan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip Coronavirüs (Covid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor... Çin'den yayılıp ABD'ye, İran'a ve İtalya'ya kadar yayılan virüs, korkunun yanı sıra fırsatçılığı da beraberinde getirdi.

LÜKS TUTKUNLARI İŞ BAŞINDA
Virüsten korunmak isteyen milyonlar ise maske almak için birbiriyle yarıştı. Ancak her felakette olduğu gibi bu salgında da fırsatçılar ceplerini doldurmak için düğmeye bastı. Türkiye'de ve dünyada maske fiyatları bir anda tavan yaptı. Dünyaca ünlü markalar da bu fırsatçılıktan kendilerine pay çıkardı. Virüsün hızla yayıldığı İtalya'nın dünyaca ünlü moda markası Fendi, virüs için ürettiği maskeyi 190 euro'ya yani yaklaşık olarak bin 270 liradan satışa çıkardı. Bir diğer İtalyan markası Off-White ise maskeleri 95 dolara yani yaklaşık 585 liradan satmaya başladı. Fendi'nin satışları tükenen maskesini paylaşan , "Evet moda sektöründe son durumumuz bu" diyerek fırsatçılığa tepki gösterdi...

Virüs fırsatçıları Türkiye'de de ortaya çıktı. 28 Ocak 2020'de 21 liradan satışa sunulan beşli maskenin fiyatı, 25 Şubat 2020'de 449 liraya çıktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.