Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 31.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.10.2009 14:47
ABONE OL

Nişantaşı-İstinye-Bebek-Cihangir sevenler

Son aylarda cemiyet hayatının akınına uğrayan İstinye Park ve Bebek, akıllara bir soru getirdi; 'Semtler hangi özelliklerine göre tercih ediliyor?' İşte İstanbul'da son dönemin en 'IN' yerleri...

1- Bebek Sanatsever
2- Nişantaşı Sosyetik
3- İstinye Medyatik
4- Cihangir Entelektüel

İstanbul'un gözde alışveriş merkezleri, lüks caddeleri ve semtleri hemen her kesimden insanın uğrak yeri oluyor. Bunların başında Bebek, İstinye Park, Nişantaşı ve Cihangir geliyor. Her sene farklı yerlerin 'IN' olduğu İstanbul'da, şimdilerde ünlü isimler, farklı semtleri tercih ediyor. Deniz havası alıp, kafelerde vakit geçirmek isteyen isimler Bebek'e giderken; alışveriş meraklıları İstinye Park'ta biraraya geliyor.

İhtiyaçlara göre
Yaz boyu ünlülerin mekanı olan Masa Restaurant, İstinye Park'ın en çok sevilen yerlerinden birisi olarak biliniyor. Özellikle futbolcu ve sanatçıların gözde merkezi İstinye Park; vale hizmeti, kafeleri ve dünya markalarının birarada oluşu ile tercih ediliyor. Yıllardır popülaritesini kaybetmeyen Nişantaşı kafeleri ve mağazaları ile tercih sebebi haline geliyor. Nişantaşı'ndaki Beymen Brasserie, alışveriş meraklılarının soluklandığı yer olarak öne çıkıyor. Yaz aylarının popüler mekanı Bebek ise genelde o bölgede oturan sanatçıların seçimi oluyor. Bebek Kahve ve Bebek Parkı, hafta sonları ünlülerin akınına uğruyor. Oyuncu dünyasının isimlerinin vazgeçilmez adresi olan Cihangir ise, nostaljik kafeleri ile beğeni topluyor.

Kim, nereye gidiyor?
Bebek sevenler: Pınar Altuğ, Okan Bayülgen, Cem Özer- Nurgül Yeşilçay, Yosun Mermerci, Nevbahar Koç ve Sinem Güven, Bebek semtinin müdavimleri arasında yer alıyor.

PINAR ALTUĞ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

NURGÜL YEŞİLÇAY FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...


Nişantaşı sevenler: Cem Hakko ve Melis Murathanoğlu gibi sosyetik isimler de Nişantaşı'nı çok seviyor.

İstinye Park sevenler: Hande Ataizi, Demet Akalın, Tülin Şahin, Demet Kutluay, Ece Sükan ve Süreyya Yalçın'ın yanı sıra; Milan Baros, Semih Şentürk de, İstinye Park'ı tercih ediyor.

SEMİH ŞENTÜRK FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

MİLAN BAROS FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TÜLİN ŞAHİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SÜREYYA YALÇIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DEMET ŞENER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DEMET AKALIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

HANDE ATAİZİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Cihangir sevenler: Beren Saat, Selçuk Yöntem, Teoman ve Burak Kut özellikle Cihangir'in kafelerini çok seviyor.

BEREN SAAT FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Ünlülerden semt analizi
Sinem Güven: "Bizim evimiz Bebek Parkı'na çok yakın, o sebepten dolayı sık sık Bebek'i tercih ediyorum..."

Demet Akalın: "İstinye Park'ı seçmemin sebebi ev dekorasyonu konusunda hizmet veren mağazaların hepsinin bir arada olması."

DEMET AKALIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yasemin Öztürk: "10 senedir Cihangir'de oturuyorum. Cihangir'in mahalle ortamı beni çok etkiliyor, iyi geliyor."

YASEMİN ÖZTÜRK FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Ceyla Gölcüklü: "Nişantaşı benim için oldukça merkezi bir yer. Arkadaşlarım ile buluşmak istediğimde Nişantaşı'nı tercih ediyorum."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.