Bugünkü
Takvim
  • Magazin
  • 06.10.2009 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 06.10.2009 09:30
ABONE OL

'Recep İvedik 3' yok ama...

Geçtiğimiz günlerde yapımcı Şükrü Avşar, Recep İvedik'in sektörün ayakta durmasını sağladığını söylemişti. Ancak Avşar'a eleştiriler gecikmedi.

Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Betül Çotuksöken, İvedik için "Toplumda ucuzcu tutum geliştirdi" dedi...

'Recep İvedik 3' henüz çekilmedi ama filmle ilgili tartışmalar şimdiden başladı... Yapımcı Şükrü Avşar geçtiğimiz günlerde Recep İvedik'in sektör için olumlu katkılarda bulunduğunu belirterek, şunları söylemişti: "İvedik gibi gişe filmleri olmazsa sinema sektörü ayakta duramaz. Bir sinemacı olduğum için sektörü salonlarımız açısından da değerlendiriyoruz. Recep İvedik'e sinemacılar olarak çok şey borçluyuz aslında. O dönemlerde o film eğer çıkmasaydı belki salonların çoğu kapanabilirdi."

TOPLUM BÖYLE İSTİYOR

Ancak Avşar'ın bu yaklaşımına uzmanların eleştirisi gecikmedi. Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Betül Çotuksöken, durumu toplumsal açıdan değerlendirdi. Çotuksöken, şu karşı açıklamayı yaptı: "Entellektüel beklentilerin, beğenilerin düzeyi arttıkça, daha evrensel ve insansal değerlerle örülü istekler çoğaldıkça, bu türden istekler daha aza inecektir. Ucuz kültür ürünlerine mecbur bırakılan toplumda, zaman içinde bu ucuzcu tutumun iyice pekişeceğine tanık olacağız. 'Toplum böyle istiyor' mesajı çok ucuz bir mesaj!"

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.