Bugünkü
Takvim

Özel tiyatrolara destek

  • Kültür-Sanat
  • 30.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.09.2011 21:19
ABONE OL
Özel tiyatrolara destek
'nın özel tiyatrolara desteği sürüyor. Bakanlık bu yıl ya 3 milyon 500 bin lira ödenek dağıtacak.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada Özel Tiyatrolar 2011-2012 Sanat Sezonu Yardımları'ndan yararlanmak için 328 özel tiyatronun 328 proje ile başvuru yaptığı belirtildi. Özel tiyatroların başvurularının, Bakanlık Müsteşarı Özgür Özaslan başkanlığında, Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül, Güzel Sanatlar Genel Müdür V. Ömer Bozoğlu, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, oyun yazarları Refik Erduran, Turgay Nar ve Raşit Çelikezer tarafından ayrı ayrı incelendiğinin belirtildiği açıklamada, Değerlendirme Komisyonu'nun toplam 3.500.000 TL ödeneğin dağıtılmasına karar verdiği bildirildi. Bu karar doğrultusunda 57 profesyonel, 23 çocuk oyunu, 50 amatör ve 32 geleneksel olmak üzere toplam 162 özel tiyatronun projesine yardım yapılacağının belirtildiği açıklamada, bu rakamın bir sanat sezonu için yardım yapılan en fazla özel tiyatro sayısı olma özelliğini taşıdığına dikkat çekildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.