Bugünkü
Takvim

Yeşilçam 12 Eylül 1980 darbesiyle hesaplaşıyor!

, başrolünü Hazal Kaya'yla paylaştığı 12 Eylül 1980 darbesi günlerinde geçen yeni filmi 'Bu Son Olsun' için bıyık takıp Beyazıt Meydanı'nda sol yumruğu havada slogan attı...

  • Kültür-Sanat
  • 20.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.09.2011 17:43
ABONE OL
Yeşilçam 12 Eylül 1980 darbesiyle hesaplaşıyor!
Beş evsizin darbe sabahı sokağa çıkma yasağıyla başlayan hikâyelerini mizahi bir dille anlatan 'Bu Son Olsun' adlı filmin çekimleri 12 Eylül'de başladı.

ve Hazal Kaya'nın başrollerini paylaştığı filmin en önemli anlarından miting sahnesinin çekimleri ise önceki gün Beyazıt Meydanı'nda yapıldı. Solcu öğrencilerin üniversiteden çıkıp sloganlar atarak yürüdüğü sahneyi çevrede bulunan turistler ilgiyle izledi.

'YAKIN TARİHE MERAKIM VAR'

Sol görüşlü bir öğrenci liderini canlandıran Engin Altan Düzyatan'ın takma bıyık taktığı sahne için iki polis panzeri kiralandı. 150 figüranın rol aldığı sahnede kullanılan onlarca pankart ve döviz de set ekibi tarafından hazırlandı.

Filmde Düzyatan'ın hayat verdiği Sinan'ın sevgilisini canlandıran Hazal Kaya, giydiği yeşil renkli parkayla dikkat çekerken, yakın tarihe merakı olduğunu belirtip, "Filmde anlatılan öyküler zaten bildiğim şeylerdi" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.