Bugünkü
Takvim

Bu habere 'Eyvah Eyvah' denir!

Gişe rekorları kıran Eyvah eyvah filminin Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü’ne gönderilen ’den çoğaltıldığı anlaşıldı.

  • Kültür-Sanat
  • 19.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 09.03.2011 16:25
ABONE OL
Bu habere 'Eyvah Eyvah' denir!
Gişe rekorları kıran 'Eyyvah Eyvah 2' filminin kopyasının Kültür ve Turizm Bakanlığı damgasıyla film henüz vizyona girmeden evvel Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü'ne gönderilen 'den çoğaltıldığı anlaşılınca, köstebeğin peşine düşüldü.

Ata Demirer'in gişe rekoru kıran 'Eyyvah Eyvah 2' adlı filminin korsan kopyasının, Kültür ve Turizm Bakanlığı damgasıyla piyasaya sızdırıldığı ortaya çıktı.

İstanbul İl Denetim Komisyonu'nun geçen haftaki arama ve denetimlerinde, filmin çok sayıda korsan kopyası bulununca harekete geçen Bakanlık, korsan DVD'lerin film henüz vizyona girmeden evvel Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü'ne gönderilen DVD'den çoğaltıldığını fark edince, köstebeğin peşine düştü.

NEREDEN ÇIKTI ARIYORUZ

Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, konuya ilişkin adli soruşturma ve idari inceleme başlatıldığını belirterek, Hürriyet'e şöyle konuştu:

"Bütün filmler vizyona girmeden önce bize bir DVD kopyası gelir. Denetim komisyonuna girer, komisyon inceler, filme kayıt tescili yapılır. Bu kayıt tescil işleminden sonra kopya film, dosyasına konur. Filmin tapu kaydıdır bu. Aynı prosedür söz konusu film için de uygulanmış. Korsan CD'lerin stüdyodan mı, taşıyıcı firmadan mı yoksa İstanbul İl Telif Hakları Müdürlüğü'nden mi çıktığı henüz belli değil.

Bu konuyla ilgili bakanlık ve firma arasında görüşmeler başladı. Adli soruşturma ve İstanbul İl Denetim Komisyonu incelemesi sürüyor. Bakanlık da konuyla ilgili idari inceleme başlattı. Bir daire başkanı arkadaşımızı da, konuyu incelemek üzere İstanbul'a görevlendiriyoruz." 2006'da da, Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün bağlı olduğu Müsteşar Yardımcılığı'nın odasının bulunduğu katta görev yapan çaycının, korsan CD sattığı ortaya çıkmıştı.

YAPIMCISI NE DİYOR

"EYYVAH Eyvah 2"nin yapımcılığını üstlenen BKM Film'den yapılan açıklamada, "Korsan kopyanın piyasaya nasıl sızdırıldığını bulmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü'yle işbirliği içinde çalışıyoruz. Sonuca yaklaşmak üzereyiz. BKM Film olarak korsan konusunda çok hassasız" denildi.

kalan karakter 1000

tebrone tebrone

ne var ki bunda. hırsızlık bunlara göre serbest. Neler çalındı, bir film çok mu

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 19.02.2011 18:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.