Bugünkü
Takvim

Altın Portakal'ı ‘Çoğunluk’ aldı

47. Uluslararası Antalya 'nde ödül törenine "Çoğunluk" filmi damgasını vurdu.

  • Kültür-Sanat
  • 15.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.10.2010 13:37
ABONE OL
Altın Portakal'ı ‘Çoğunluk’ aldı
"Çoğunluk" En İyi Film , En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini topladı. Festival Atatürk Kültür Parkı'ndaki Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. "Çoğunluk" filmi En İyi Film ödülünü alırken, filmin yönetmeni de En İyi yönetmen, da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

TELEFONLA TEŞEKKÜR
En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Bartu Küçükçağlayan'la paylaşan diğer isim ise "Gişe Memuru" filminin oyuncu Serkan Ercan'dı. En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise "Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak" filmindeki rolüyle Claudia Cardinale'ye verildi. Cardinale, festival tarihinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan ilk oyuncu oldu. Telefonla canlı bağlantı kurulan Cardinale, teşekkürlerini iletti ve "Orada olmadığım için çok üzgünüm" dedi. En İyi Senaryo ödülü, "Atlı Karınca" filmi ile İlksen Başarır ve Mert Fırat'a verilirken, En İyi İlk Film ödülü de "Gişe Memuru" filmiyle Tolga Karaçelik'e layık görüldü. Jüri Özel ödülünü Sedat Yılmaz'ın yönetmenliğini üstlendiği "Press" filmi aldı. En İyi Belgesel ödülünü "Anadolu'nun Son Göçerleri" belgeseliyle Yüksel Aksu'nun kazandığı gecede, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, "Kavşak" filmiyle Cengiz Bozkurt ve "Saç" filmiyle Rıza Akın seçildi. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü "Kağıt" filmiyle Ayşen Gruda'ya giderken, En İyi Görüntü Yönetmeni ödülü de "Saç" ve "Gişe Memuru" filmleriyle Ercan Özkan'ın oldu. Sunuculuğunu Ebru Akel ve Engin Altan Düzyatan'ın üstlendiği gecede, Özcan Deniz ve Hüsnü Şenlendirici küçük bir konser verdi.

ÜÇ ÖDÜL BİRDEN
"Çoğunluk" filmi En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini aldı.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.