Bugünkü
Takvim
  • Kültür-Sanat
  • 14.10.2010 00:00
  • Son Güncelleme: 09.12.2010 13:38

'den 'a sürpriz davet!

İzmir İl Başkanlığı, 31 Ekim'de düzenlenecek Cumhuriyet konserine besteci ve piyanist ’ı davet etme kararı aldı

AK Parti'den Fazıl Say'a sürpriz davet!
İzmir İl Başkan Yardımcısı Bülent Delican, yaptığı açıklamada, 'ın bir televizyon programında "AK Partililerin yüzde 90-95 oranında arabesk müzik dinlediği, başka müzik dinlemediği" şeklindeki röportajı sonrasında, sanatçıyı Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek Cumhuriyet Konseri'ne davet etmeyi kararlaştırdıklarını belirtti. Sanatçıya bir davetiye göndereceklerini kaydeden Delican, "Ülkemizin bir sanatçısıdır, isterse dinleyebilir, isterse, kendisi de kabul ederse konser
verebilir" diye konuştu.

Türkiye'de birçok müzik çeşidi olduğunu, AK Parti'nin de her tür müziği dinleyenleri barındıran bir parti olduğunu kaydeden Delican, ayrımcılığı kabul etmediklerini, parti içinde her türden müzik dinleyen çok sayıda kişi olduğunu da belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.