Ulaşımda rekor bayramı! İstanbul Havalimanı, Antalya Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü...

Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkınca şehir dışına çıkmak isteyen ulaşımda rekorların kırılmasına neden oldu. Arefe günü İstanbul Havalimanı bin 642 seferle en yüksek ikinci uçuş rekorunu kırdı. Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Antalya Havalimanı'nı kullanan uçak ve yolcu ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçen araç sayılarında yeni rekorların kırıldığını bildirdi.

Giriş Tarihi 17 Haziran 2024, 14:11 Güncelleme 17 Haziran 2024, 16:51
Ulaşımda rekor bayramı! İstanbul Havalimanı, Antalya Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü...

İÇİNDEKİLER

Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkınca şehir dışına çıkmak isteyen ulaşımda rekorların kırılmasına neden oldu.

ULAŞIMDA BAYRAM REKORLARI! İSTANBUL HAVALİMANI'NDA BİN 642 UÇUŞ
Edinilen bilgiye göre Kurban Bayramı arefesi olan 15 Haziran Cumartesi günü İstanbul Havalimanı'ndan bin 642 uçuş gerçekleştirildi.

Bu rakamla İstanbul Havalimanı en yüksek ikinci uçuş trafiğini yakalarken, Avrupa'nın en yoğun havalimanı olma unvanını da sürdürdü.

İstanbul Havalimanı'nda tüm zamanların uçuş rekoru ise, İstanbul'da 11 Haziran 2023'te Manchester City- İnter arasında oynanan Şampiyonlar Ligi final maçı günü kırılmıştı.

Söz konusu tarihte İstanbul Havalimanı'nda bin 794 uçuş planlanmış; bin 690 uçuş gerçekleşmişti.

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Antalya Havalimanı'nı kullanan uçak ve yolcu ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçen araç sayılarında yeni rekorların kırıldığını bildirdi.

Uraloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, Antalya Havalimanı'nı kullanan uçak ve yolcu ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçen araç sayılarına ilişkin bilgi verdi.

"Ulaşımda zirveye uçuyoruz." ifadesini kullanan Uraloğlu, "15 Haziran Cumartesi günü Antalya Havalimanı'nda uçak ve yolcu trafiğinde 2024 senesinin rekorunu kırdık. Uçuş sayısı 1163, yolcu sayısı 198 bin 944. Her alanda konforla ulaştıran eserlerle Türkiye hızlanıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Uraloğlu, 13 Haziran Perşembe günü Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden 186 bin 828 araç geçişiyle yeni rekor kırıldığını da kaydetti.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN