'Teröristan' hayali kuran PKK/YPG'yi 'sınır ötesi harekat' korkusu sardı! Elebaşı Cemil Bayık Kandil'deki ininden yalvardı | Türkiye ilk TAKVİM'den okudu

Türkiye 'teröristan' hayalleri kuranların hevesini kursağında bırakacak. Planlanan askeri harekat öncesi PKK ve YPG'yi korku dağları sardı. Kandil'deki ininden konuşan PKK elebaşı Cemil Bayık, "Türk devletinin Irak'la yaptığı bazı görüşmelerin doğrudan PKK ile alakalı olduğu görülüyor" diyerek endişesini dile getirdi. Teröristbaşı Bayık'ın yanı sıra YPG unsurları da bir hayli paniklemiş vaziyette. YPG Sözcüsü Ferhad Şami, "Türkiye önümüzdeki yaz Kobani (Ayn El-Arap) bölgesine saldırı yapmayı planlıyor" diyerek ABD ve Batı'ya "Siyasi olarak bizi tanıyın, güçlerimize olan desteği artırın" sözleriyle yalvardı. Öte yandan Takvim.com.tr'nin PKK/YPG'yi saran harekat korkusunu haberleştirdiği içerik, ulusal yayın yapan gazetelerde manşetlere taşındı. Sosyal medya ve dijital platformlarda gündem oldu.

Giriş Tarihi 15 Nisan 2024, 12:25 Güncelleme 16 Nisan 2024, 10:41
’Teröristan’ hayali kuran PKK/YPG’yi ’sınır ötesi harekat’ korkusu sardı! Elebaşı Cemil Bayık Kandil’deki ininden yalvardı | Türkiye ilk TAKVİM’den okudu

İÇİNDEKİLER

'Teröristan'a müsaade etmeyecek olan Türkiye'nin olası askeri harekatı öncesi PKK/YPG'yi büyük korku sardı.

Kandil'de saklandığı inden başını çıkaran PKK elebaşı Cemil Bayık, Türkiye ve Irak arasındaki güvenlik görüşmeleri ile kurulan Ortak Daimi Komite'ye ilişkin endişesini dile getirdi.
Bilindiği üzere Irak, Türkiye ile yaptığı güvenlik zirvesi sonrası PKK'yı 'yasaklı örgütler' listesine aldı.

Kandil'deki dağ kadrosuKandil'deki dağ kadrosu

"TÜRKİYE - IRAK GÖRÜŞMELERİ DOĞRUDAN PKK İLE ALAKALI"

Bu durum sonrası Irak yönetimine üstü kapalı tehdit göndermeye çalışan elebaşı Cemil Bayık, "Türk devletinin Irak'la yaptığı bazı görüşmelerin doğrudan PKK ile alakalı olduğu görülüyor. Özellikle Irak Ulusal Güvenlik Konseyi'nin PKK'ye karşı verdiği karar doğruysa bu karar PKK'ya ne kadar zarar verecekse, Irak'ın çıkarlarına da o kadar zarar verecektir" ifadelerini kullandı.
PKK elebaşı Cemil BayıkPKK elebaşı Cemil Bayık

Köşeye sıkıştığı terör ininden zehir saçan Cemil Bayık, Türkiye'yi işgalcilikle suçlayıp "Umudumuz ve temennimiz Irak hükümetinin ve Irak Ulusal Güvenlik Konseyi'nin her iki tarafın çıkarına hizmet etmeyen bir karar almamasıdır. Ayrıca Irak devletinin işgalci ve yayılmacı Türk devletinin planlarına alet olmamasını ve Türk devletine boyun eğmemesini umut ediyoruz" sözleriyle adeta Bağdat'a yalvardı.
PKK/YPG Sözcüsü Ferhad Şami


YPG, ABD VE BATI'YA YALVARDI: "SİYASİ OLARAK BİZİ TANIYIN"

Ankara'nın PKK'nın kökünü kazıyacak hamleleri PKK elebaşı Cemil Bayık'ın yanı sıra YPG unsurlarını da bir hayli panikletmiş vaziyette.

PKK/YPG Sözcüsü Ferhad Şami, "Türkiye önümüzdeki yaz Kobani (Ayn El-Arap) bölgesine saldırı yapmayı planlıyor" diyerek ABD ve Batı'dan destek istedi.


"Kürdistan'ın genelinde tehlike var. Sürekli saldırı altındayız" diyerek ağıt yakan YPG'li Şami "Siyasi olarak bizi tanıyın" sözleriyle yalvardı.

YPG Sözcüsü, "Şu anda daha fazla önem verdiğimiz konu, uluslararası güçlerle diyaloglarımız ve müzakerelerimiz olan Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi'nin siyasi olarak tanınması" dedi.

"GÜÇLERİMİZE OLAN DESTEĞİ ARTIRIN"

Türkiye'nin olası askeri harekatı öncesi ABD ve Batı'dan mühimmat ve askeri destek dilenen YPG'li üstü düzey terörist "Güçlerimize olan desteğinizi artırmayı düşünün" şeklinde konuştu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan

'TERÖRİSTAN'A ASLA GEÇİT YOK! HAREKAT SİNYALİ
Türkiye, güney sınırlarında bir 'teröristan' kurulmasına asla müsaade etmeyecek.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "yarım kalan işi tamamlayacağız" diyerek harekat sinyali vermesi sonrası PKK'ya ölümcül darbe vurmak için hazırlıklar sürüyor.

Erdoğan geride bıraktığımız günlerde yaz aylarını işaret ederek "Başarılı operasyonlarımız sayesinde iyice köşeye sıkıştırdığımız bölücü terör örgütüne, ölümcül darbeyi mutlaka indireceğiz. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum… Güney sınırlarımızın ötesinde bir "teröristan" kurulmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.TAKVİM.COM.TR'NİN HABERİ MANŞETLERDE

Öte yandan Takvim.com.tr'nin PKK/YPG'yi saran harekat korkusunu işlediği özel haberi, ulusal yayın yapan gazetelerde manşetlere taşındı. Sosyal medya ve dijital platformlarda gündem oldu.AKŞAM: MEHMETÇİK PANİĞİ

Akşam Gazetesi 16 Nisan 2024 tarihli manşetinde Takvim.com.tr'nin duyurduğu haberi "MEHMETÇİK PANİĞİ" başlığıyla okurlarına aktardı.

İlgili habere gazetenin 13. sayfasında genişçe yer verildi.
STAR: TÜRKLER GELİYOR BİZİ TANIYIN

Star.com.tr "Kapana sıkışan terör örgütü ABD ve Batı'ya yalvardı: Türkler geliyor bizi tanıyın" başlığıyla gelişmeyi birinci manşetinden okurlarına aktardı.Haber 7 isimli platform da Takvim.com.tr'nin gündeme getirdiği gelişmeyi "Tarih verip yalvardılar: Türkler geliyor, acil bizi tanıyın" başlığıyla servis etti.Superhaber isimli bir başka haber platformu "PKK/YPG Sözcüsü Ferhad Şami ABD ve Batı'ya yalvardı! "Türkler saldırı yapmayı planlıyor, acil bizi tanıyın" başlığıyla Takvim kaynaklı haberi okurlarına duyurdu.