Bugünkü
Takvim

Başkan Erdoğan: Kıbrıslı kardeşlerimizin haklarını sonuna kadar koruruz

Başkan Erdoğan, petrolü için Rumlarla anlaşan Amerikan şirketlerini uyardı... Başkan Erdoğan, mesajı verdi: Özellikle dışına çıkmış olan vatandaşlarımızın bu için geri dönüşleri çok önemli...

Sonuna kadar koruruz
Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimizin haklarını sonuna kadar korumakta kararlıyız. Sondaj gemilerimiz bölgeye intikal ediyorlar. Donanmamız da onları korumak için orada...
Bölgeden çıkacak petrolde uluslararası hukuka göre Türk soydaşlarımızın da hakları var. Bu hakları, biz hiç ilgisi alakası olmayanlara da yedirtmeyiz.İSTANBUL MESAJI
Başkan , dün 'daydı. Cuma namazını Üsküdar'daki Hz. Ali Camisi'nde kıldı. Erdoğan, camiden ayrılırken gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı:
İSTANBUL SEÇİMLERİ: ( leriyle ilgili) Kampanya süreci içinde organizasyon heyetinin bize yüklediği görevler var. Ağırlıklı olarak Bey'in çalışmaları var. Parti teşkilatımızın yaptığı çalışmalar var. Özellikle İstanbul dışına çıkmış olan vatandaşlarımızın bu seçim için geri dönüşleri çok önemli. Zira bu demokratik görevlerini İstanbullu hemşerilerimin yerine getirmesi büyük önem arz ediyor.
DOĞU AKDENİZ'DEKİ GELİŞMELER: Biz Kıbrıslı soydaşlarımızın haklarını korumakta kararlıyız. Yeni aldığımız sondaj gemilerimiz de bölgeye intikal ediyor. Onların korunmaları noktasında silahlı kuvvetlerimizin ilgili firkateynleri bölgede. Bölgenin bir defa çıkacak olan tüm neması, bu petrol noktasında olabilir, başka olabilir, bunların hepsinden Güney Kıbrıs'ın nasıl hakları varsa, aynı şekilde Kuzey Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızın da hakları var. Bu hakları kimse kusura bakmasın, hiç ilgisi, alakası olmayanlara da yedirtmeyiz.
AF YASASI: Adalet Bakanlığımız bu çalışmaları yürütüyor, netleştiği zaman kamuoyuyla paylaşacağız.PUTİN'DEN ÖVGÜ
Rusya Devlet Başkanı Putin, Güney Akım ve Kuzey Akım gibi projelerin aksine TürkAkım projesinde Türkiye ile Rusya arasındaki başarılı iş birliğine dikkat çekti. "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi iradesi ve delikanlı gibi ülkesinin bağımsızlığını gözetmesi sayesinde proje çok hızlı bir şekilde bitme aşamasına geldi" dedi.Başkan Erdoğan, cami çıkışında kendisine seslenen "Reisim seninle fotoğraf çektirmek istiyoruz" diyen vatandaşları kırmayarak, onlarla fotoğraf çektirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.