Bugünkü
Takvim

Başkan Erdoğan talimat verdi! Fırsatçıya aman yok

Başkan Erdoğan fırsatçılarla mücadele talimatı verdi. Mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla valilerin harekete geçmesini istedi. Stokçular ve zamcılara ise ağır cezalar getirildi

Fırsatçıya aman yok
Başkan 'ın fırsatçılarla mücadele talimatının ardından İçişleri Bakanlığı harekete geçti. 81 il valiliğine gönderilen genelgede valiliklere "genel emir çıkarma" konusunda talimat verildi. Bakanlığın yayınladığı genelge ile valilerden kur kaynaklı gelişmeleri fırsat bilerek fahiş fiyat uygulayanlara karşı gerekli tedbirlerin alınması istendi. Söz konusu talimata göre, il sınırları içerisinde faaliyet gösteren esnaf, firma ve her türlü işletme tarafından sunulan mal ve hizmetlerin fiyatları yükseltilmeyecek.

UYMAYAN YANACAK...
Ürünlerin piyasaya arzları geciktirilmeyecek ve stokçuluk yapılmayacak. Satılan malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı, birim satış fiyatı, satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih, yerli mallar için logo veya işaret şartlarına uyulacak. Ürünlerde kullanılan etiketlerin tarife ile fiyat listelerinin üzerindeki rakam ve harflerin okunabilir, düzgün, eksiksiz, gerçeğe uygun, yeterli büyüklükte, başka rakam, kelime ya da işaretlerle karışıklığa sebebiyet vermeyecek şekilde kullanılacak. Buna uymayanlara para cezası uygulanacak.Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı 'nde dün Vietnam Meclis Başkanı Nguyen Thi Kim Ngan'ı kabul etti.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.