Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.06.2018 09:20
  • Son Güncelleme: 02.06.2018 09:20

dolandırıcılığında Afyon başı çekti

Türkiye genelinde her geçen gün vakalarının sayısı artarken, banka kartı ve dolandırıcılığında Afyonkarahisar zirveye oturdu. Milyonlarca liralık vurgun yapan 20 çağrı merkezi kapatıldı.

Dolandırıcılık vakalarında o il başı çekti

DEVLET ÇAĞRI MERKEZLERİNE TEŞVİK VERİNCE...

Raporun yayınlanmasından sonra dikkat çeken bu ayrıntının arkasından ise, dolandırıcılık şebekelerinin çifte vurgun planı çıktı. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bu yıl Afyonkarahisar'ın birinci çıkmasının sebeplerinden biri, 14 Nisan 2011 tarihli "dördüncü bölgede yer alan ve asgari yatırım tutarı 1 milyon lira olan çağrı merkezleri teşviği."

Söz konusu teşvik, İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Eskişehir gibi birinci bölge illere yakınlığı ve erişilebilirliği olan dördüncü bölge illeri kapsıyor. İstatistiki verilerin yanı sıra polis operasyonlarıyla da tespit edilen dolandırıcılık yönteminde, şebekeler planını yaptıkları vurgunu gerçekleştirmek için çağrı merkezleri kuracakları şehir olarak metropol illere yakın illeri tercih ediyor. Hedefi birinci bölge olarak tanımlanan ve nüfusu milyonların üzerinde olan metropoller olan şebekeler kuruluş aşamasında teşvik adı altından devletten mali desteği alıp ilk vurgunu gerçekleştirdikten sonra ikinci plana geçiyor ve vatandaşı dolandırmaya başlıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.