Bugünkü
Takvim

hayalini kurar

Berlin hayalini kurar
Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda gerçekleştirdiği projeler arasında yer alan 3'üncü Havalimanı'nda sona gelindi. Türkiye'deki bu gelişme Alman medyasında da geniş yer buldu. Ülkede yayın yapan Manager Magazin'de mega projenin havadan çekilen görüntülerine yer verildi. 'e havalimanı yapmak isteyen ancak 10 yıldır ortaya bir taş bile koyamayan Almanlar, görüntülerde şu ifadeleri kullandı: "Berlin Brandenburg Havalimanı'nın (BER) açılışı yıllardır ertelendiği için Berlin'de muhtemelen bunun sadece hayali kurulabilir. İstanbul'da ise ekim ayı sonunda inşaat sahiplerinin açıklamalarına göre, dünyanın en büyük havalimanı açılacak."

'nın hızla inşa edilmesi Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesini rahatsız ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.