Bugünkü
Takvim

Kayıpov!

Çifte Rus ajan , ’da zehirlendi. Başta olmak üzere çok sayıda ülkeden ’ya yaptırım geldi. de Putin’e yakın oligarkları kara listeye ekledi. Bu yüzden 12 Rus’un parası dibe indi. Bir günde kaybedilen rakamın 16 milyar dolara ulaştığı belirtildi

Kayıpov!
Sergey Skripal (60) ile kızı Yulia, 4 Mart'ta 'da zehirlendi. Rus çifte ajan ile kızına yönelik bu saldırı, ile arasındaki ipleri gerdi. Kimyasal saldırıdan Rusya'yı sorumlu tutan İngiltere, önce Rus diplomatları ülkeden gönderdi. Ardından Rus zenginlerine yönelik ekonomik yaptırımların gelebileceğini belirtti. İngiltere'nin bu kararına 14 ülke destek verdi. Hiç kuşkusuz en sert karar 'den geldi. ABD'nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yakın oligarkların kara listeye alması çok sayıda zengin Rus'un servetini adeta eritti. Sadece listeye alınan 12 oligark değil birçok Rus zengini yaptırımlar nedeniyle para kaybetti. Bir günde kaybedilen toplam rakamın 16 milyar dolara çıktığı belirtildi. Bu isimler arasında Vladimir Bogdanov, Oleg Deripaska, Suleiman Kerimov, Igor Rotenberg, , Andrei Skoch ve Viktor Vekselberg Agroholding Kuban gibi Rus işadamlarının bulunduğu belirtildi.ABD tarafından istenmeyen kişi ilan edilen Rus zenginler arasında Kirill Shamalov da var.

YENİ BİLGİLER AÇIKLAYACAĞIZ
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'nün (OPCW) ve kızının zehirlenme olayını detaylı bir şekilde incelediğini belirtti. Rusya'nın yakında dikkat çekici açıklamalar yapacaklarını söyledi. Lavrov "Uzmanlarımız çalışmalarını bitirdiğinde açıklamayı yapacağız" diye konuştu.
60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.