• Güncel
  • 08.12.2017
  • Son Güncelleme: 08.12.2017 - 00:07

Tek yol fermuar!

Tek yol fermuar!
İzmir'de dün sabah araç sürücüleri örnek bir davranışa imza attı. Yangına yetişmeye çalışan itfaiye ekiplerine, fermuar sistemiyle yol verip olay yerine hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağladı. Sabah saatlerinde yaşanan olayda, yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmak için Konak Tünelleri güzergahını kullandı. Sürücüler, özellikle Avrupa'da kullanılan 'Fermuar sistemiyle' yol vererek ekiplerin hıza olay yerine ulaşmasına yardımcı olmaya çalıştı. li sürücülerin örnek davranışının görüntüleri sosyal medya da paylaşılırken, sürücüler vatandaşların büyük takdirini kazandı.

​AVRUPA'DA YAYGIN

Özellikle Avrupa'da yaygın olarak kullanılan sistemde, araçların açılı bir şekilde sağa ve sola yanaşarak hayat koridoru oluşturmasıyla ortaya çıkıyor. Fermuar şekline benzeyen sistem pratikliğiyle dikkat çekiyor. Trafikte ambulanslar, itfaiyeler gibi geçiş üstünlüğü olan araçlara yol açmak için kullanılıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT