• Güncel
  • 08.12.2017
  • Son Güncelleme: 08.12.2017 - 00:56

Hayale daldı

Lösemili Mustafa, araba görünümlü yatak hayaline kavuştu. “Yatağımda çok mutlu bir şekilde uyudum” diye konuştu...

Hayale daldı

Adana'da yaşayan Cuma (39) ve Emine Giriş (41) 16 yıl önce evlendi. Çiftin, Züleyha (15), Sema Nur (13), Mustafa Can (11) ve Songül (6) adını verdiği 4 çocuğu dünyaya geldi. Kardeşler içindeki tek erkek çocuk olan Mustafa Can, 1.5 yıl önce ayak bileğinin ağrıdığını hissetti. Ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı, kırık şüphesiyle ayağının röntgeni çektirildi. Kemiğinde herhangi bir kırık veya çatlak görülmedi. Ayağı tedbir amaçlı alçıya alınarak eve gönderildi. Ancak durumu daha da kötüleşti. Tekrar doktora götürülen Mustafa Can'ın lösemi olduğu belirlendi. Minik yavru 9 ay boyunca hastanede tedavi edildi. Daha sonra ilaç tedavisine geçti. Evine gönderildi. Çok sevdiği üniformasını üzerinden çıkarmayan
Mustafa, birkaç gün önce tek hayalinin arabalı bir yatak olduğunu söyledi. TAKVİM de bu dileği kamuoyuna bildirdi. Bunun üzerine Yüreğir Belediyesi harekete geçti. Mustafa Can'a arabalı bir yatak gönderildi.

'ŞU AN ÇOK MUTLUYUM'
Hayaline kavuşan Mustafa, çok sevindi. İlk kez arabalı yatakta uyduğunu ve hayalinin gerçeğe dönüştüğünü belirterek, "Şu an çok mutluyum. Dün yatağımda çok mutlu bir şekilde uyudum. Bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. Annesi ise "Oğlumuz hastalığının lösemi olduğunu bilmiyor. Biz ona 'Kan değerlerin düşük, iyileşeceksin' diyoruz. Şu an Mustafa çok mutlu oldu, yatağından çıkmıyor" diye konuştu.


POLİSLER ZİYARET ETTİ
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri de Giriş ailesini evini ziyaret etti. Polis müdürleri, Mustafa Can'ı unutmayarak ona polis arabası, özel harekat kıyafeti ve çeşitli hediyeler getirdi. Süslenen paketler Mustafa Can ve kardeşlerine verildi. Üniformalı polislerin telsizleriyle poz veren Mustafa Can, evinde ağırladığı ekiple bol bol sohbet etti. İleride kendisinin de polis olmak için çabalayacağını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT