• Güncel
  • 15.11.2017
  • Son Güncelleme: 15.11.2017 - 23:55

farkı

Dünyanın neresinde olursa olsun zor durumda olanların yardımına ilk koşan , Süleymaniye’deki den sonra da bu geleneği bozmadı

Türkiye farkı
Irak'ın Süleymaniye kenti güneyinde önceki gece meydana gelen ve 530 kişinin ölümü ile sonuçlanan 7.2 büyüklüğündeki e ilk yardım 'den gitti. Başta Kızılay olmak üzere kargo uçaklarımız da bölgede yardıma muhtaç insanlar için yola çıktı. Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Akif İnam ve AFAD ekipleri ile birlikte bölgeye gitti. Başkonsolos İnam, "Depremden en çok etkilenen yerlerden birinin Derbendihan olduğunu gördük. Dolayısıyla AFAD ekibi başkanı ile buraya gelerek durum tespiti yapıyoruz. Tespite göre, elimizden gelen yardımı yapmaya çalışacağız. AFAD başkanı gelirken bazı destek malzemelerini de beraberinde getirdi zaten. İşte çadır, battaniye arama kurtarma çalışmalarında değerlendirme yapabilecek uzman ekibimiz de burada. Bizim yapmaya çalıştığımız burda yetkililerle birlikte durumu tespiti yapmak ve buna göre hayata geçirmek. Bu da bizim dost komşu ve kardeş ülke olarak bizim vazifemiz. Bilmek için önce ihtiyaçları tespit etmek gerekiyor. Şu an ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz bir takım malzemeleri hem AFAD hem Kızılay bölgeye getiriyor. Ayrıca muhataplarımızla yaptığımız temaslarda bazı yeni ihtiyaç malzemelerinden de haberdar oluyoruz. İşte sağlık malzemeleri, tıbbi malzemeleri olsun. Gereken neyse yapılacak" dedi.
Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Akif İnam ile AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu bölgede incelemelerde bulundu.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT