Bugünkü
Takvim

Acının ana dili

Babalarının öldürdüğü 3 yaşındaki Hira ile 5 yaşındaki Elasu, Türkiye’nin yüreğini yaktı. Talihsiz kardeşler dün sonsuzluğa uğurlandı. Anne Şura Akkök Akşeker, “Ailesi tüm pisliklerine rağmen ona yardım etti. Olan benim 2 yavruma oldu” diye ağıt yaktı...

Acının ana dili
Türkiye'yi sarsan vahşet, geçtiğimiz günlerde Antalya Aksu'da meydana geldi. Baba Göksel Akşeker, kızları Hira (3) ile Elasu'yu (5) vahşice katletti. Ardından kendisi de aynı silahla intihar etti. Baba ve kızlarının cenazeleri, Pazartesi günü yapılan otopsinin ardından ailelerine teslim edildi. Talihsiz kardeşlerin cenazeleri, dün toprağa verilmek için Kahramanmaraş'a gönderildi. Kılınan cenaze namazı sırasında imam, cemaatten helallik istemedi. "Bu yavrularımız sabidir, günahsızdır, cennet kuşlarıdır. Bunların günahı yoktur, helallik istenilmez" dedi. Baba kurbanı iki kardeş, dua ve gözyaşlarıyla toprağa verildi. Acı anne Şura Akkök Akşener, cenaze töreni boyunca güçlükle ayakta durabildi. Kocasının ailesi tarafından tehdit edildiğini söyledi.

YAVRULARIMI KATLETTİLER
Şöyle devam etti: "Ailesi destek çıktı. Hapse girdi, rüşvet verip açık cezaevine gönderdiler. Ardından firar etti. Nasıl bir cani, uyuşturucu bağımlısı olduklarını bildikleri halde sustular. Benim yavrularımı katlettiler. Benim o 2 meleğimin kanı yerde kalmayacak. Bunların hepsi yardım ve yataklıkta bulundu sırf oğulları diye, olan benim 2 yavruma oldu. Adalet yerini bulsun. Kardeşi, bana "14 yaşındayken ağabeyim bana tecavüz etti" dedi. Bunları duyunca boşanmaya karar verdim. Ben hala tehdit ediliyorum ailesi tarafından. 'Seni öldüreceğiz sıra sende' diyorlar. Gelsinler ben buradayım ben 2 evlat vermişim ben ölmüşüm çok mu?"
60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.