• Güncel
  • 14.11.2017
  • Son Güncelleme: 13.11.2017 - 23:38

Risk budur!

Heyelandan dolayı evlerine ‘oturulamaz’ raporu veriln Taşçı ailesi, 310 metre uzunluğa sahip eğimli yamaca kurulu ilkel teleferikle ana yoldan evine ulaşıyor.

Risk budur!
Rize'nin Çayeli İlçesi Çukurluhoca Köyü'nde 2 yıl önce heyelan meydana geldi. Evler zarar görünce birçok kişi bölgeyi terk etti. 72 yaşındaki Mehmet Taşçı'nın evine için de 'oturulamaz' raporu verildi. Ancak gidecek yeri olmayan Taşçı ailesi göçme riski bulunan evde oturmaya devam etti. Evlerine ulaşımı sağlayan 2.5 kilometrelik tehlikeli dik yolu yürümemek için de teleferik inşa etti. Devletin kendilerine ev vermesini bekleyen Mehmet Taşçı, "Son heyelanda çok korktuk ama bir yere çıkıp gidemedik. Oturulamaz raporuna rağmen evimizde oturmak zorunda kalıyoruz. Nereye gidelim? Bir ev yapmayı düşündük ama olmadı mecbur burada oturuyoruz. Eşim korkuyor ama teleferik bize tehlikeli gelmiyor, korkmuyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT