• Güncel
  • 14.11.2017
  • Son Güncelleme: 13.11.2017 - 23:06

Hedef gösterdi

İntihar ettiği öne sürülen Medine Kara’nın ağabeyi Mehmet Ok, konuştu: Eşi şiddet uyguluyordu. Koca cinayetine kurban gitti. Mezarın yeniden açılmasını istiyorum.

Hedef gösterdi
Hatay'da 8 Eylül'de henüz bir yıllık evli olan Medine Kara (38) iddiaya göre evde kapı kirişine asılı halde bulundu. Eşi Ahmet Kara (37) ipi keserek eşini kurtarmaya çalıştı. Ancak genç kadının öldüğü belirlendi. Yapılan ön otopside boynundaki ip izinin yanı sıra vücudunda darp izleri de tespit edildi. Genç kadının ağabeyi Mehmet Ok, kız kardeşinin intihar etmediğini, cinayete kurban gittiğini öne sürerek, kardeşinin mezarının açılmasını istedi. Ok, "Yapılan ilk otopside vücudunda morluklar, darp izleri olduğu belirlenmişti. Olaydan bir ay sonra gelen otopsi raporu ise bizi şaşırttı. Raporda sadece asılmaya bağlı öldüğü yazıyordu. Bu rapora itiraz ediyorum. Kardeşim şiddet gördüğü eşi ve onun ailesi tarafından cinayete kurban gitti. Kardeşimin mezarının açılıp yeniden otopsi yapılması için savcılığa başvuracağım. Eşi cenazeye bile gelmedi. Hatta kardeşimi toprağa verdikten bir hafta sonra ailece nişana katılıp oynamışlar" dedi.

Murat KARAMAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT