• Güncel
  • 14.11.2017
  • Son Güncelleme: 13.11.2017 - 23:41

Hayatını vidaladılar!

29 yaşındaki Satı hemşire, boğaz ağrısı yüzünden yemek yiyemez hale geldi. 15 kilo verdi. 2 ayda 40 doktora gitti. Ağrının sebebi herkesi şoke etti

Hayatını vidaladılar!
Tokatlı hemşire Satı Karabaş skolyoz (omurga eğriliği) hastası olarak dünyaya geldi. 29 yaşındaki genç kadın, bugüne kadar dört kez ameliyat oldu. Son ameliyatından sonra artık tamamen düzeldiğini düşünen Karabaş, 2009 yılında yemek yeme problemi yaşamaya başladı. Hiçbir şey yiyemeyerek 15 kilo verdi. Sorununu öğrenmek için 40'a yakın doktor gezdi. Yapılan tetkikler sonucunda, skolyoz ameliyatında çakılan vidalardan birinin aort damarını zorlayarak yemek borusunu deldiği tespit edildi. Ancak hiçbir doktor çok riskli olan bu ameliyatı yapmaya yanaşmadı. İstanbul'da Prof. Dr. Fatih Dikici ve ekibi, Satı Karabaş'ı 15 Eylül'de iki aşamalı bir ameliyata aldı. Önce aorta destek takıldı, ardından vidalar çıkartıldı. Hastaneden taburcu olan Satı hemşire hayata yeniden başladığını belirterek, "Hayalini kurduğum herşeyi yedim. Bundan sonra beni daha güzel bir hayat bekliyor" diyerek doktorlarına teşekkür etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT