Bugünkü
Takvim

Büyük dram!

Huriye Gülağaç, kadın kılığına giren üvey kardeşi tarafından bıçaklandı. Hayatı boyunca hep şiddet gördüğü anlaşıldı. Ailesinin kendisini 21 yaş büyük biriyle, 15 bin lira karşılığında zorla evlendirmek istediği ortaya çıktı

Büyük dram!
Adana'da yaşayan iki çocuk annesi Huriye Gülağaç (31) 3 yıl önce kendisine şiddet uygulayan Mustafa Gülağaç'tan boşandı. Ancak bir türlü huzura kavuşamadı. Geçtiğimiz 7 Kasım'da eski eşinin, 8 Kasım'da ise kadın kılığına giren üvey kardeşi Salih Gülağaç tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Elinden ve alnından yaralandı. Hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından da başsavcılığın kararıyla çocuklarıyla birlikte Kadın Konukevi'nde ağırlandı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ise Gülağaç'ın ifadesi üzerine kardeşi Salih, eski eşi Mustafa, babası Ahmet Gülağaç ve üvey annesi Bedriye Gülağaç'ı gözaltına aldı. Aile bireylerinin Huriye Gülağaç'ı kendisinden 21 yaş büyük Sabit Ç. ile para karşılığında zorla evlendirmek istedikleri, genç kadının bu evliliği istememesi üzerine de şiddet uyguladıkları ortaya çıktı. Bunun üzerine Sabit Ç. de Gaziantep'te yakalandı. Huriye Gülağaç, ifadesinde, "Salih ve eski eşim Mustafa, bana sürekli şiddet uygulayıp ölümle tehdit ediyorlardı. Beni 15 bin lira karşılığında zorla evlendirmek istiyorlardı" dedi. Şüphelilerden Salih Gülağaç tutuklanırken, Mustafa ve Ahmet Gülağaç hakkında ev hapsi kararı verildi.
60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.