Bugünkü
Takvim

ABD’li FETÖ’cü ataşeyi ihbar etti

ABD’li FETÖ’cü ataşeyi ihbar etti
Eski Deniz Kurmay Albay 'in adı FETÖ'ye karıştı. Sezgin, 29 Eylül 2016'da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı ancak çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle bırakıldı. 23 Haziran 2017 tarihinde hakkında tekrar yakalama kararı çıkarılan Sezgin'in firari olduğu anlaşıldı. Sezgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame de tamamlandı. İddianamede, Sezgin'in kardeşi Deniz Kurbay Binbaşı Erkan Sezgin'in de ByLock kullandığı ve TSK'dan atıldığı vurgulandı.DAVİD KENNER

ÖRGÜT OKULLARINDA OKUMUŞ
İddianameye giren bir tutanak dikkat çekti. Tutanağa göre, David Kenner isimli ABD'li bir vatandaş, 26 Ekim 2016 tarihinde Washington Silahlı Kuvvetler Ataşeliği'ni arayarak, FETÖ'cü olduğunu bildiği subayları ihbar etmek istediğini belirtti. Kenner, İlyas Zengin ile kardeşi Erkan Sezgin, rütbesini hatırlamadığı Fatih Sultan Karabulut ve Maltepe Askeri Lise mezunu Beraat Dulkadiroğlu'nun ismini verdi. Bu şahısların ByLock kullandığını bildiğini aktaran Kenner, şunları söyledi: Ben de Gülen okullarında okudum ve bu şahıslarla orada tanıştım. Türkçe konuşmayı onlarına okullarında öğrendim.

Yüksel TEMEL
60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.