Bugünkü
Takvim

Havalı yolculuk

ABONE OL
Havalı yolculuk
İngiliz maceracı Tom Morgan, 'Up' isimli ünlü animasyon filminden etkilendi. Güney Afrika'da 100 helyum balonu ile havalandıktan sonra 25 kilometre seyahat etmeyi başardı. Kendisini bir kamp sandalyesine bağlayan çılgın adam, 'büyülü' diye tanımladığı yolculuk öncesi ise 2 günü balonları şişirmekle geçirdi. , uçuş sırasında 2 bin 438 metre yüksekliğe ulaştığını belirterek yolculuğunu şöyle anlattı: "Havanın müsait olduğu bir aralık yakalamak probleme dönüştü. Ayrıca sürekli yaşanan patlamalar nedeniyle balonları korumak da kolay değildi..."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.