Bugünkü
Takvim

Komalık teşhis

Haber spikeri Serap Sula’ya önce ‘boyun fıtığı’ teşhisi konuldu, ardından ‘depresyon’ denildi. 15 gün sonra komaya girince gerçek ortaya çıktı...

ABONE OL
Komalık teşhis
Antalya'daki yerel televizyonda haber spikerliği yapan 37 yaşındaki Serap Sula'ya, 4 ay önce boyun ağrısıyla gittiği özel hastanede 'boyun fıtığı' teşhisi konuldu. 15 gün sonra görme kaybı ve dilinde uyuşma başlayan Sula'ya aynı hastanede bu kez 'depresyondasın' denildi. Ertesi gün bilinci kapanınca yine aynı hastaneye götürülen genç kadının beyin damarlarında tıkanıklık olduğu ortaya çıktı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 1 ay tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

​ANTİDEPRESAN YAZMIŞLAR
Sula'nın ağabeyi Serhat Ünlü yaşadıklarını şöyle anlattı: "MR çekip birşey yok dediler. Sonra dilde uyuşma ve görme kaybı olunca yeniden hastaneye gittik. Bu kez antidepresan ilaçları verip, sinirsel deyip gönderdiler. Eve geldikten yarım saat sonra da kriz geçirdi, bilincini yitirdi. Kardeşim şu an fizik tedaviyle desteksiz 70 adım atabilir hale geldi. Ancak konuşma ve görme sorunu var."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.