Bugünkü
Takvim

Türkiye’nin ilk cüce su aygırı

ABONE OL
Türkiye’nin ilk cüce su aygırı
Kocaeli'nin Darıca İlçesi'ndeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'nin cüce su aygırları "Rube" ve "Malya" çiftinin ilk yavrusu olarak dünyaya gelen Mela'dan iyi haber geldi. Türkiye'de doğan ilk cüce su aygırı olan Mela, büyüdü serpildi. Anne sütü ile beslenen Mela, 8 ayda 4. 5 kilodan 66 kiloya yükseldi. Veteriner Hilal Akbaş, Mela'nın hayvanat bahçesinin maskotu olduğunu söyledi. Akbaş, "Mela, annesinin yanında çok vakit geçiriyor ve suda oynamayı çok seviyor. Onu sudan çıkarmakta zorlanıyoruz. Tabii ki ziyaretçiler onun bu hareketlerini görünce çok mutlu oluyorlar. Özellikle suda annesiyle oynarken izlemek keyif veriyor" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.