Bugünkü
Takvim

41 yaşında çocuk!

, küçükken havale geçirdi, ölümden döndü. Gelişim bozukluğu yaşadığı için 41 yaşında olmasına rağmen küçük bir çocuk gibi gösteriyor...

ABONE OL
41 yaşında çocuk!
Aydın'ın Bozdoğan İlçesi'nde Müzeyyen Mamacıoğlu'nun 1976 yılında sağlıklı olarak dünyaya gelen kızı Hatice, 1978 yılında yüksek ateşe bağlı olarak havale geçirdi. O yıllarda ulaşımın bu kadar kolay olmaması ve ilçelerde hastane bulunmaması nedeniyle yüksek ateşe bağlı menenjit hastalığına yakalanan Hatice, bir süre komada kaldıktan sonra uyandığında konuşma ve işitme duyularını kaybetti. Gelişim bozukluğu da yaşayan talihsiz kadın, 41 yaşında olmasına rağmen 9 yaşında bir çocuk gibi görünüyor. Tekerlekli sandalye hediye edilen , yetkililere bakışları ile teşekkür etti. Kızı ile 40 yıldır bakışarak anlaştıklarını belirten anne Müzeyyen Mamacıoğlu, "Kızım Hatice 41 yıl önce gayet sağlıklı olarak doğdu. 40 yıl önce hastalandı. Bir daha ne konuşabildi ne de duyabildi. Sadece bakışarak gönül gözü ile anlaşıyoruz. Ölmekten değil, kızımdan önce ölmekten korkuyorum" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.