Bugünkü
Takvim

Heykel polemiği

Büyükşehir Belediyesi, Porsuk Çayı kenarındaki çimlerin kirletilmesini önlemek istedi. Yaptırdığı çekirdek çitleyen eşek heykeli herkesin tepkisini çekti...

ABONE OL
Heykel polemiği
Eskişehir'deki Porsuk Çayı, şehrin gözbebeğiydi. Ancak belediye tüm uyarılara rağmen çayın kenarındaki çekirdek kabukları, sigara izmaritleri gibi atık malzemelerin atılmasını engelleyemedi. Durumu, çözmek için çayın kenarına çekirdek çitleyen eşek heykeli dikti! Bu durum, tartışmaları da beraberinde getirdi. Bazı vatandaşlar, mesajın güzel ama eşeğin tercih edilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Çayı gezmek için sandallara binen vatandaşlar, heykelin resmini çekmeyi ihmal etmedi. Konuyla ilgili açıklama yapan belediye, "Porsuk ve çevresini kirletenler sahil kısmında 'Çekirdek Çitleyen Eşek' heykeli ile karşılaşacaklar" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.